123 plecaki pełne podręczników

„Edukacja jest najpotężniejszą bronią, którą możesz zmienić Świat”
Nelson Mandela

123_350a

Podaruj dziecku przyszłość. Daj szansę na prawdziwą edukację. Wybierz, który podręcznik chcesz włożyć do dziecięcego plecaka. Ale najpierw… wyobraź sobie, że nie potrafisz czytać.

Nie jesteś w stanie napisać swojego imienia. Mówisz tylko w lokalnym dialekcie. Nie znasz języka urzędowego. Jako rodzic chcesz, aby Twoje dziecko miało lepszą przyszłość, ale nie stać Cię żeby kupić mundurek, zeszyty i podręczniki.

W Ghanie prawie 50% ludności nie potrafi pisać ani czytać.

123_3Pomimo powszechnego obowiązku edukacji brakuje szkół, podręczników oraz kadry nauczycielskiej. Dla dzieci w wiosce Bundoli, w północnej Ghanie, możliwość chodzenia do szkoły to wielka szansa, otwarcie drzwi do świata edukacji i lepszego jutra. Jednak posiadanie własnego plecaka wypełnionego niezbędnymi podręcznikami jest dla wielu rodzin poza granicami finansowych możliwości i nieosiągalnym pragnieniem każdego dziecka chodzącego do szkoły.

Chcemy to zmienić!

Przyłącz się do naszej zbiórki. Kup wirtualną książkę i stworzymy 123 plecaki pełne podręczników. Wspólnie sprawmy radość dzieciom i dajmy szansę na prawdziwą edukację. Twoja pomoc może naprawdę wiele zmienić.

1 podręcznik szkolny dla ucznia klas I-III –to koszt 22,50 złotych (matematyka, religia i nauka)

1 podręcznik szkolny dla ucznia klas IV-VI to koszt 25 złotych (matematyka, religia i nauka)

Gdzie i komu dokładnie pomagasz?

Pomoc skierowana jest do uczniów Szkoły Podstawowej Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli. W szkole na sawannie uczy się obecnie 123 uczniów. W roku 2013 wybudowaliśmy pierwszy budynek 3-klasowy, ale w związku z dużą ilością uczniów rozbudowujemy go o kolejne 3 klasy „Budujemy szkołę w Ghanie„. Obecnie chcemy wyposażyć uczniów w niezbędne podręczniki co przełoży się na podniesienie poziomu prowadzonych lekcji.

Nie kreujemy potrzeb. My po prostu na nie odpowiadamy.

Rząd Ghany zmienił listę obowiązujących w szkołach podręczników. Dla ubogich rodziców, utrzymujących rodziny z małych poletek, to wydatek zbyt duży, a w efekcie tego, uczniowie nie mają dostępu do książek. 123_6Chcemy stwarzać możliwości, aby dziecko, które uczestniczy w lekcjach mogło mieć własny zeszyt, piórnik oraz niezbędne podręczniki .

Książki z języka angielskiego sfinansowaliśmy z 1% podarowane przez Ludzi Pięknych Serc. Potrzebujemy zebrać środki na brakujące podręczniki do matematyki, religii i nauki (przynajmniej 1 podręcznik dla trzech uczniów). Koszt jednego podręcznika to wydatek 22,50 lub 25 złotych (kup w MARKECIE DZIECI AFRYKI). To inwestycja w przyszłość. Inwestycja, która będzie procentowała latami, a podręczniki po zakończonej edukacji będą przekazywane przyszłym uczniom.

Na portalu SIEPOMAGA.PL trwa zbiórka na zakup podręczników do nauki historii, plastyki, wiedzy o społeczeństwie i informatyki.

Dołączysz do zbiórki? Który podręcznik chcesz włożyć do dziecięcego plecaka?

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: H13 – podręcznik dla ucznia w Bundoli

Beautiful Earth - South Africa and Madagascar

123_1a

 


w roku 2020
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 1.291,49 zł
(stan na 30.09.2020 r.)

Agnieszka – Rokietnica
Aneta
Anna – Halinów
Barbara – Warszawa
Bożena – Biłgoraj
Edyta
Ewelina – Laskowa
Jacek
Jerzy – Zielona Góra
Joanna – Szczecin
Jolanta
Julia
Katarzyna
Łukasz
Małgorzata – Kuźnica
Michał – Wrocław
Monika – Zamość
Radosław
Sławomir – Knurów
Sylwia – Grabiny

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.