9.MISJONERA w Tanzanii

9-misjonera1

Tegoroczna wyprawa z misją pomocy zaprowadzi fundacyjnych podróżników do Tanzanii. To pierwsza oficjalna wizyta przedstawicieli DZIECI AFRYKI w tym kraju. Rozpocznie się już 12 lutego i potrwa 14 dni.

Z inicjatywy Sylwii Ausfeld, drugi już rok, fundacja wspiera miejscowe sieroty w „najsmutniejszym miejscu na świecie, jakie można sobie wyobrazić na wychowywanie dzieci” (Dzieci Mgolole). W tym czasie, dzięki wsparciu Ludzi Pięknych Serc, udało nam się wybudować chlew, zakupić krowę mleczną oraz świnki. Już wkrótce Teresa Stachowicz, Robert Noga, Kroko Jones i Sylwia Ausfeld odwiedzą sierociniec w Mgolole. Osobiście przekonają się jak została spożytkowana pomoc z Polski.  Zapoznają się także z najpilniejszymi potrzebami placówki oraz z pewnością udzielą potrzebnego wsparcia. Podczas wizyty zostaną przekazane m.in. łóżka z materacami dla 13 dzieci, które już zamówiliśmy u miejscowego stolarza w Morogoro.
Podczas tegorocznej wyprawy podróżnicy z „misją” pojadą także do Kwamneke, gdzie Stowarzyszenie To Help Afrcia, z którym Fundacja DZIECI AFRYKI rozpoczęła współpracę, dla masajskich dzieci wybudowało szkołę. My, uczniom szkoły przekażemy piórniki z przyborami oraz dostarczymy mnóstwo radości. Obiecujemy :-)

Podczas MISJONER nie tylko niesiemy pomoc potrzebującym. Dzieciom przede wszystkim sprawiamy radość, zapewniając nieszablonowe formy aktywności. W planach tegorocznej niespodzianki dla wychowanków sierocińca mamy najprawdziwsze safari. Mimo to, że Mgolole leży w pobliżu Parku Narodowego Mikumi, dzieci nigdy nie podziwiały dzikich afrykańskich zwierząt. Pragniemy, by w lutym to się zmieniło. W towarzystwie pluszowego Kroko Jonesa chcemy zaprosić dzieci na sawannę, by poznały dostojne żyrafy, pasiaste zebry, stado szybkich antylop i potężne słonie a może przy odrobinie szczęścia przyjrzeć się lwiej rodzinie?

Gdy tylko Ludzie Pięknych Serc zasilą budżet najbliższej MISJONARY to na pewno nie zabraknie na niej niepowtarzalnych wrażeń dla dzieci. Emocji – jak zawsze – będzie co niemiara. Z pewnością zadbamy także, by brzuszki dzieci były syte a twarzyczki najszczęśliwsze na świecie :-)

9-misjonera4

uczestnicy 9.MISJONERY

Dziękujemy naszym Sympatykom i Przyjaciołom
za wsparcie dzieci ze szlaku 9.MISJONERY
/podarowaliście aż 1.011 zł/

Anna – Warszawa
Barbara – Warszawa
Beata – Myślenice
Dariusz – Katowice
Justyna – Pilaszków
Małgorzata – Warszawa
Maria – Poznań
Maria – Andrychów
Sylwia i Wojciech – Wawrzeńczyce

oczekujcie pocztówki z 9.MISJONERY :-)