Adopcja Serca w Kikaikelaki

K2K1mapa_kamerun3Program wsparcia dla ubogich dzieci  – podopiecznych Sióstr Michalitek. Od sierpnia 2016 r. polskie misjonarki posługują w zachodniej, anglojęzycznej części Kamerunu. Od początku działalności, poza prowadzeniem przedszkola i szkoły, zajęły się najbiedniejszymi dziećmi.

Prowadząca oratorium s. Immakulata Faustynowicz przyznaje, że w tej części kraju głód nie występuje, ale jak wszędzie najciężej jest dzieciom osieroconym i z rodzin wielodzietnych. Misjonarki postanowiły zagospodarować dzieciom czas, aby pomóc w wyrównywaniu braków szkolnych, zorganizować atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, zapobiegając tym samym zachowaniom niepożądanym.

Tak powstało kolejne oratorium na kameruńskiej ziemi, które zwróciło się do Fundacji DZIECI AFRYKI z prośbą o pomoc w jego utrzymaniu. Świetlica dla 50 wychowanków w pomieszczeniach szkolnych działa obecnie raz w tygodniu po zajęciach lekcyjnych.

Każde dziecko, od przedszkolaka do ucznia szkoły podstawowej (w wieku od 4 do 13 lat), liczy na objęcie opieką przez polskiego „rodzica”, który pozna je z imienia i nazwiska, otrzyma fotografię, raz w roku wyniki nauczania (ocenę końcową), będzie wspierał jego roczny pobyt w oratorium kwotą 300 zł, będzie duchowo towarzyszył  dziecku w jego rozwoju.

Aby przystąpić do programu pomocy należy wypełnić deklarację on-line. Opieka nad dzieckiem wygasa po ukończeniu przez niego edukacji w szkole podstawowej. Wpłacane środki zasilają budżet oratorium.

deklaracja pomocy online
aktualnie oczekujemy na dokumentacje nowych dzieci
wybierz: ADOPCJA SERCA, liczbę dzieci,
następnie: Kamerun Kikaikelaki 

Na podany w deklaracji e-mail najpóźniej następnego dnia roboczego wysyłamy potwierdzenie przyjęcia deklaracji pomocy z instrukcją dalszego postępowania.

Jeżeli w terminie 30 dni od jej wypełnienia nie zostanie zaksięgowana pierwsza zadeklarowana wpłata deklaracja pomocy zostanie anulowana.

Działalność oratorium można wspierać także okazjonalnie:

Fundacja DZIECI AFRYKI
Al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: „K14 – Dzieci Kikaikelaki”

s.Immakulata z podopiecznymi w Kikaikelaki


Fundacja DZIECI AFRYKI
na wsparcie dzieci w Kikaikelaki przekazała:
w roku 2016   18.014 zł