Adopcja Serca w Nkhata Bay

MA2_350

mapa_malawi

Program pomocy indywidualnej głównie dla sierot z malawijskiej miejscowości Nkhata Bay położonej nad brzegiem Niasa – trzeciego co do wielkości jeziora w Afryce.
Program realizowany jest we współpracy z miejscową organizacją charytatywną Tonga Heritage Band.

Wszystkie rodziny zakwalifikowane do programu są ubogie i wielodzietne, zamieszkują wioski Tonga w okolicach Nkhata Bay. W grupie są dzieci osierocone, które pozostają pod opieką dalszej rodziny. Dzieci zostały wybrane z poszczególnych rodzin, co nie oznacza, że pozostałe rodzeństwo zostawiamy bez wsparcia – wyjaśnia Dorota Pichowicz - wolontariuszka Tonga Heritage, partner fundacji w Malawi.

Tonga Heritage Band oferuje stałą, regularną pomoc w świetlicy, organizując zajęcia popołudniowe, podczas których dzieci są dożywiane. Pragniemy, aby każda z ekstremalnie ubogich rodzin dostała do pomocy rodzinę z Polski. Dzielenie się i opiekowanie to dar, jakim możemy obdarowywać się nawzajem. Dotychczas organizacja Tonga Heritage wsparła jednorazowo wiele takich rodzin. Dziś we współpracy z Fundacją Dzieci Afryki – mówi Dorota Pichowicz – mamy nadzieję, na regularną pomoc ubogim rodzinom. Docelowo zamierzamy objąć stałą opieką społeczną 30 rodzin, których dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjno – artystycznych w naszej świetlicy.

Warunkiem uczestniczenia w programie jest wypełnienie deklaracji oraz regularne opłacanie opieki. Fundacja przekazuje polskiemu opiekunowi kartę adopcyjną dziecka, jego zdjęcie oraz przynajmniej raz w roku korespondencję. Pośredniczy w ewentualnym kontakcie. Opieka wygasa z chwilą opuszczenia przez dziecko świetlicy bądź zgłoszonej rezygnacji przez „adopcyjnego rodzica”.

Za środki finansowe pozyskane w ramach programu Adopcja Serca wspieramy działalność świetlicy, z której pomocy korzysta adoptowane dziecko, głownie poprzez dożywianie oraz zakup podstawowych produktów takich jak mydło czy herbata. Pomoc materialną dziecku, oraz rodzinie w której przebywa, można świadczyć również poprzez mniej lub bardziej regularne wysyłanie paczek.

roczny koszt opieki wynosi 600 zł / kwartalny 150 zł
 …
wybierz: ADOPCJA, liczbę dzieci,
następnie: MALAWI Nkhata Bay
ooooo

Na podany w deklaracji e-mail najpóźniej następnego dnia roboczego wysyłamy potwierdzenie przyjęcia deklaracji pomocy z instrukcją dalszego postępowania.

Jeżeli w terminie 30 dni od jej wypełnienia nie zostanie zaksięgowana pierwsza zadeklarowana wpłata deklaracja pomocy zostanie anulowana.

Świetlicę oraz jej podopiecznych można wspierać
bez wypełniania deklaracji:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
tytuł: MA1– Nasza Klasa Tonga


adopcjamalawi1adopcjamalawi2adopcjamalawi3


Fundacja DZIECI AFRYKI
na realizację projektu przekazała:

w roku 2018   3.900 zł
w roku 2019   6.450 zł

więcej o programie
MA1