Bilet do Świata dla dziewcząt w Bouar

bs1

mapa_srodkowa afrykaW wyniku podjętej współpracy z misjonarkami ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza, pełniącymi służbę na rzecz ubogich w Republice Środkowoafrykańskiej, fundacja wspiera dziewczęta pragnące nauczyć się zawodu krawieckiego.

Beneficjentami programu pomocowego są uczennice różnych wyznań, z ubogich rodzin, Centrum Kulturalnego św. Kizito w Bouar. W czasie trzyletniego kursu szycia, prowadzonego przez s. Izabelę Pilorz oraz miejscowe nauczycielki, poznają techniki krawieckie oraz szkolne.

bs6Nauka zawodu, w przypadku afrykańskich dziewcząt, jest zadaniem niezmiernie ważnym. W kraju, w którym kobieta nie ma większych praw, a jej życie skupione jest wokół rodziny i obowiązków domowych, los jej zależy od woli mężczyzny; ojca lub męża. Kobieta w afrykańskiej wiosce, w której nie ma możliwości kształcenia, często analfabetka, nie ma szans na poprawę swojego losu i perspektywę lepszego życia. Zdobycie zawodu i możliwość późniejszego zarobkowania to szansa na utrzymanie siebie, rodziny, na lepszą przyszłość.

Bilet do Świata dla dziewcząt w Bouar” to program polegający na wspieraniu w edukacji konkretnej dziewczyny.
Osoba przystępująca do programu wypełnia deklarację pomocy, którą świadczy przez trzy lata na rzecz dziewczyny, którą zna z imienia i nazwiska, posiada jej fotografię.
Dziewczyna objęta programem pomocy wie, że jest wspierana przez osobę z Polski, ale nie zna jej imienia i nazwiska, nie może nawiązać z nią kontaktu (ewentualny kontakt wyłącznie przez fundację i misjonarkę). Podopieczna raz w roku pisze podziękowanie dla osoby wspierającej.

bs2Po pomyślnym ukończeniu kursu, z funduszu przeznaczonego dla wychowanki fundacji, kupowana jest dla niej maszyna do szycia lub za jej równowartość wyprawka do haftowania albo robienia na drutach (w zależności od nabytych umiejętności). Osoba wspierająca dziewczynę, na zakończenie trzyletniego kursu, otrzymuje od niej podziękowanie w formie własnoręcznie wykonanej pracy wraz ze zdjęciem z podarowaną wyprawką.

Z uwagi na możliwość przerwania nauki przez wychowankę dopuszcza się przekierowanie środków na inną (nową) uczennicę. O fakcie i przyczynach przerwania nauki fundacja zawiadamia polskiego opiekuna.

Koszt trzyletniego programu pomocowego wynosi 1.800 zł

dopuszcza się wpłaty roczne po 600 zł, półroczne po 300 zł,
kwartalne po 150 zł, miesięczne po 50 zł

ooo
wybierz: BILET DO ŚWIATA, liczbę podopiecznych,

następnie: REP. ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA Bouar

Na podany w deklaracji e-mail najpóźniej następnego dnia roboczego wysyłamy potwierdzenie przyjęcia deklaracji pomocy z instrukcją dalszego postępowania.

Jeżeli w terminie 30 dni od jej wypełnienia nie zostanie zaksięgowana pierwsza zadeklarowana wpłata deklaracja pomocy zostanie anulowana.

Działalność Sióstr Pasterzanek na rzecz dziewcząt w Bouar
można wspierać bez wypełniania deklaracji.
Dowolną darowiznę można przekazać na rachunek bankowy:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
tytuł: SA3 – Dziewczęta w Bouar

bs1
bs3bs5bs4
opiekun programu:
Zofia Zaremba

Fundacja DZIECI AFRYKI
na realizację programu przekazała:

w roku 2015   2.117,50 zł
w roku 2016   6.234,38 zł
w roku 2017   8.834,40 zł
w roku 2018   6.427,05 zł
w roku 2019   8.801,00 zł