Bilet do Świata dla Mabel

projekt zakończony 10 sierpnia 2020 r.
Mabel szczęśliwie ukończyła studnia :-)
mabel1

Projekt „Mabel” jest częścią ghańskiego programu „Bilet do Świata”. Realizowany jest we współpracy z Moniką Quarcoo – prowadzącą przedszkole im. Janusza Korczaka w Duadze nad Oceanem Atlantyckim. Monika tak przedstawia swoją wolontariuszkę:

Mabel to energiczna, niezwykle pozytywna, pełna pasji i charyzmy dziewczyna, która swoim przykładem pragnie inspirować młodych ludzi, by odważnie patrzeć w przyszłość. Sama przeszła długą drogę, by znaleźć się w miejscu o którym marzyła. Dzięki programowi „Bilet do Świata” i Waszemu zaangażowaniu w roku 2016 mogła rozpocząć studia nauczycielskie.

Mabel od 2015 współpracuje z polsko-ghańską fundacją, Start from Ghana Foundation, która ma pod swoimi skrzydłami ok. 80 dzieciaków między 2-5 rokiem życia z mniejszymi szansami edukacyjnymi z terenów wiejskich. Zainicjowała powstanie klubu młodzieżowego „liderzy przyszłości” przez który chce zachęcać i utrwalać w młodych wzory postaw obywatelskich, uczyć odpowiedzialności i pracy grupowej. W ostatnim czasie współprowadzi również spotkania dla nastolatek „sisterhood”.

Jej największym marzeniem jest zostanie ministrem edukacji i nauczycielem, który dotrze do serc młodych ludzi. Mabel jest na najlepszej drodze do sięgnięcia swoich marzeń. Pierwszy semestr studiów ukończyła z bardzo dobrymi wynikami.

Mabel o sobie – czytaj
Mabel studiuje i poznaje świat dziecka – czytaj


Fundacja DZIECI AFRYKI
na realizację projektu przekazała:
w roku 2016   2.380 zł
w roku 2017   1.785 zł
w roku 2018   1.450 zł
w roku 2019   1.554 zł