Bilet do Świata w Ndim

nowość od 17 stycznia 2019 r.
biletndim350mapa_srodkowa afryka

W Republice Środkowoafrykańskiej, mimo wojny, dzieci pragną uczyć się, zdobywać wiedzę, zmieniać świat, bo ten w którym żyją przysparza im troski, cierpienie i łzy. Od polskich misjonarzy wiedzą, że w innych krajach świata ludzie żyją w pokoju, dzieci nie chodzą głodne, młodzież dzięki nauce zdobywa maturę i kończy studnia. Zostają nauczycielami, lekarzami, prawnikami… spełniają marzenia – niestety niedostępne dla milionów Afrykanów.

Polski misjonarz br. Robert Wieczorek – kapucyn, od wielu lat posługuje w jednym z najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych krajów świata, nie poddaje się, mimo ciężkich prób; chorób czy pobić za każdym razem po urlopie w Polsce wraca do swoich owieczek, by dać im nadzieję.

Z jego inicjatywy Fundacja Dzieci Afryki postanowiła zaopiekować się wybraną młodzieżą z Gimnazjum-Liceum Katolickiego im. Padre Gildo w Ndim. Szkołę prowadzą miejscowe siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Miłosierdzia.

Program „Bilet do Świata w Ndim” polega na wspieraniu głównie uczennic szkoły, które przygotowują się do matury. Roczny koszt opieki to 600 zł. Kwotę można wpłacać miesięcznie (50 zł), kwartalnie (150 zł) bądź raz na pół roku (300 zł). Aby przystąpić do programu należy wypełnić deklaracje online. Darczyńca otrzymuje kartę adopcyjną ucznia ze zdjęciem. Raz w roku informację dot. wyników w nauce, raz na dwa lata aktualne zdjęcie. Deklaracja standardowo wygasa po ukończeniu przez ucznia nauki bądź zdaniu matury (opieka przez kilka lat), niestandardowo po rezygnacji ucznia (trwa wojna, inne okoliczności) bądź osoby przystępującej do programu po wcześniejszym poinformowaniu fundacji.

wybierz: BILET DO ŚWIATA, liczbę uczniów,
następnie: REP. ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA Ndim

Na podany w deklaracji e-mail najpóźniej następnego dnia roboczego wysyłamy potwierdzenie przyjęcia deklaracji pomocy z instrukcją dalszego postępowania.

Jeżeli w terminie 30 dni od jej wypełnienia nie zostanie zaksięgowana pierwsza zadeklarowana wpłata deklaracja pomocy zostanie anulowana.

więcej na temat szkoły i sytuacji w Ndim – czytaj

Szkołę oraz jej uczniów można wspierać
bez wypełniania deklaracji:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: SA6– szkoła w Ndim

kontakt: adopcja@dzieciafryki.com

biletndim1