Bilet do Świata w Ndim

biletndim350
mapa_srodkowa afryka
W Republice Środkowoafrykańskiej, mimo wojny, dzieci pragną uczyć się, zdobywać wiedzę, zmieniać świat, bo ten w którym żyją przysparza im troski, cierpienie i łzy. Od polskich misjonarzy wiedzą, że w innych krajach świata ludzie żyją w pokoju, dzieci nie chodzą głodne, młodzież dzięki nauce zdobywa maturę i kończy studnia. Zostają nauczycielami, lekarzami, prawnikami… spełniają marzenia – niestety niedostępne dla milionów Afrykanów.

Polski misjonarz br. Robert Wieczorek – kapucyn, od wielu lat posługuje w jednym z najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych krajów świata, nie poddaje się, mimo ciężkich prób; chorób czy pobić za każdym razem po urlopie w Polsce wraca do swoich owieczek, by dać im nadzieję.

Z jego inicjatywy Fundacja Dzieci Afryki postanowiła zaopiekować się wybraną młodzieżą z Gimnazjum-Liceum Katolickiego im. Padre Gildo w Ndim. Szkołę prowadzą miejscowe siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Miłosierdzia.

Program „Bilet do Świata w Ndim” polega na wspieraniu głównie uczennic szkoły, które przygotowują się do matury. Roczny koszt opieki to 600 zł. Kwotę można wpłacać miesięcznie (50 zł), kwartalnie (150 zł) bądź raz na pół roku (300 zł). Aby przystąpić do programu należy wypełnić deklaracje online. Darczyńca otrzymuje kartę adopcyjną ucznia ze zdjęciem. Raz w roku informację dot. wyników w nauce, raz na dwa lata aktualne zdjęcie. Deklaracja standardowo wygasa po ukończeniu przez ucznia nauki bądź zdaniu matury (opieka przez kilka lat), niestandardowo po rezygnacji ucznia (trwa wojna, inne okoliczności) bądź osoby przystępującej do programu po wcześniejszym poinformowaniu fundacji.

biletndim1