Braterskie pozdrowienia dla darczyńców

Na przełomie kwietnia i maja 2013 r. Urszula Ląkocy odwiedziła Oratorium św. Michała Archanioła w Nguelemendouka (Kamerun). Publikujemy słowo powitania i pożegnania skierowane do przedstawiciela fundacji.

Ismael Modo Mendanga
(stypendysta fundacji):Młodzi z Oratorium, za moim pośrednictwem, życzą Pani miłego przyjęcia i przyjemnego pobytu pośród nas. Brak mi słów, aby to powiedzieć w sposób jak najbardziej przekonujący. Korzystam z tej okazji, aby przedstawić nasze działania z zakresu edukacji i higieny oraz życia duchowego.

My, którzy się tu uczymy otrzymujemy refundację czesnego i wszelkie niezbędne przybory szkolne (plecaki, stroje lekcyjne, sportowe i inne). W zakresie duchowym uczestniczymy w życiu parafii. Tematy duchowe poruszane są we wszystkie pierwsze soboty miesiąca przez wujka Casimira i kleryka Osvalda. Dodatkowo, w zakresie higieny, mamy darmową opiekę medyczną. Ale przede wszystkim, jesteśmy bardzo zadowoleni z Pani obecności tutaj wśród nas i wiemy, że jest Pani „okiem i uchem” fundacji i prosimy o przekazanie naszych serdecznych pozdrowień. Modlimy się do Boga, aby Wam wszystkim dał siłę, mądrość, odwagę i długie życie. Jesteśmy zadowoleni z Waszych zdjęć i czekamy na pomyślny rozwój wydarzeń oraz dobre wyniki kwestionariuszy wypełnionych w pierwszym trymestrze.

Życzymy Pani dobrego pobytu pośród nas, proszę czuć się jak u siebie w domu.
Wszelkiej pomyślności dla Zgromadzenia Sióstr Św. Michała Archanioła, dla Oratorium, Parafii Matki Boskiej Wniebowziętej z Nguelemendouka.

Ronelay Changt Loma - dyrektor
Droga Urszulo, przedstawicielko Fundacji Dzieci Afryki,

To dla mnie zaszczyt skierować do Pani słowa podziękowania w momencie kiedy wraca Pani do swojego kraju ojczystego, Polski. Pani obecność wśród nas po raz kolejny świadczy o trosce jaką Pani przywiązuje do rozwoju sierot i porzuconych dzieci. Podczas Pani pobytu wśród nas, zachowywała się Pani jak „mama” cały czas przebywając blisko dzieci. Często stawiając czoła chorobie z powodu naszego trudnego klimatu. Poznała Pani realia działań Fundacji Dzieci Afryki tu na miejscu. W momencie kiedy nas Pani opuści proszę przekazać nasze braterskie pozdrowienia dla wszystkich Darczyńców i zapewnić ich o zdrowiu ich podopiecznych.

Droga Urszulo, jest Pani żywym świadkiem i proszę przekazać naszym braciom i rodzicom adopcyjnym w Polsce to co Pani widziała i słyszała tu na miejscu. Jak Pani stwierdziła, liczebność naszych podopiecznych w przyszłym roku wzrośnie. To będzie skutkowało koniecznością otrzymania większej ilości środków, aby zapewnić integralność funkcjonowania naszych struktur. Z łaską Boga zobaczymy Panią znów wśród nas i życzymy Pani szczęśliwej podróży.