Budujemy szkołę w Etiopii

dorze1c
To już trzecia szkoła Dzieci Afryki! Pierwsza powstała w Ghanie, kolejna budowana jest w Ugandzie a teraz czas na Etiopię.
 
Fundacja Dzieci Afryki prowadzi działania pomocowe w Etiopii od 2014 roku. Wszystko zaczęło się – jak zwykle – od MISJONERY, w czasie której „Podróżnicy z Misją” poznali Tsehaia Bogale – miejscowego przedsiębiorcę, właściciela Dorze Lodge. Po kilku spędzonych razem dniach Tsehai zapragnął stać się jednym z nas, by wspólnie działać na rzecz swojej społeczności. Głównym projektem prowadzonym na rzecz dzieci z górskich wiosek Bodo&Amara jest finansowanie zakupu butów, które chronią stopy najmłodszych przed zimnem i zranieniami.W roku 2015 fundacja otrzymała pismo od władz plemienia Dorze – prośbę o wsparcie w rozbudowie istniejącej szkoły. dorze3Opisywana w liście sytuacja placówki jest bardzo trudna – dwa, 3-klasowe budynki zbudowane tradycyjną techniką z błota osadzonego na drewnianej konstrukcji, muszą pomieścić ponad 200 uczniów z klas I-V. Dla starszych dzieci nie ma już miejsca. Sale i tak są przepełnione, pełne kurzu, więc warunki w których uczą się dzieci są fatalne dla ich zdrowia.Fundacja podjęła się wsparcia budowy nowego budynku szkolnego, który pomieści kolejne 200 dzieci ze starszych klas. Będzie on zbudowany z trwałych materiałów i będą w nim panować warunki dobre dla zdrowia i sprzyjające nauce.

Zbiórka funduszy na ten cel jest cały czas otwarta (Szkoła Dorze), jednak pieniądze spływają wolno. Postanowiliśmy więc zadziałać inaczej, odważniej, na szerszą skalę… postanowiliśmy wnioskować o grant z MSZ. Jednym z wymogów stawianych organizacjom przystępującym do konkursu dotacyjnego jest wkład własny. By sprostać temu wymaganiu, musimy uzbierać 30 000 zł. Kwota trochę przeraża, zwłaszcza patrząc na upływający czas. Ale jest szansa – bo 30 000 zł w dwa miesiące, to niecałe 500 zł dziennie – a to już nie wygląda tak źle! Z Waszą pomocą – wierzymy, że damy radę.
 
By w sposób szczególny wyrazić wdzięczność za Wasze wsparcie, każdy Darczyńca otrzyma od fundacji wyjątkowe podziękowanie oraz szansę, by na stałe zapisać się… na szkole.
W
ystarczy w okresie od 2 października do 30 listopada weprzeć projekt określoną kwotą:
do 50 zł – Darczyńca otrzyma podziękowanie na stronie internetowej Fundacji
50 zł i powyżej – Darczyńca otrzyma podziękowanie na stronie internetowej Fundacji oraz dedykowane zdjęcie – wysyłka na e-mail*
100 zł i powyżej – Darczyńca otrzyma podziękowanie na stronie internetowej Fundacji, dedykowane zdjęcie (wysyłka na e-mail*), a jego imię oraz miejscowość pojawi się na dedykowanej podziękowaniom ścianie nowej szkoły (rozmiar S)
200 zł i powyżej – Darczyńca otrzyma podziękowanie na stronie internetowej Fundacji, dedykowane zdjęcie (wysyłka na e-mail*) oraz drobne rękodzieło**, a jego imię oraz miejscowość pojawi się na dedykowanej podziękowaniom ścianie nowej szkoły (rozmiar M),
500 zł i powyżej – Darczyńca otrzyma podziękowanie na stronie internetowej Fundacji, dedykowane zdjęcie (wysyłka na e-mail*), imienny certyfikat darczyńcy podstemplowany pieczęcią szkoły Dorze** oraz drobne rękodzieło**, a jego imię oraz miejscowość pojawi się na dedykowanej podziękowaniom ścianie nowej szkoły (rozmiar L),
 
Dane do wpłat:
Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
08 2490 0005 0000 4600 6959 6230
tytuł: E1 – Szkoła Dorze
 
Oczywiście, nie mamy gwarancji otrzymania grantu. Ale decyzję podjęliśmy – szkołę budujemy. Więc z dotacją, czy bez – przekazane przez Darczyńców pieniądze zostaną przekazane właśnie na ten cel. A to jest najważniejsze. A więc…? Kto pierwszy?
* W tytule przelewu należy dopisać adres e-mail
** wysyłka pocztą – luty 2018r. W danych przelewu należy podać adres lub przesłać potwierdzenie przelewu z adresem do wysyłki na maila: gosia@dzieciafryki.com