Budujemy szkołę w Ghanie

budujemy350mapa_ghanaW 10. roku działalności fundacji pragniemy w sposób szczególny pochylić się nad uczniami trzech szkół Dzieci Afryki, jakie udało nam się wybudować w pierwszej dekadzie. Dziesięcioletnie doświadczenie potwierdza, iż nie wystarczy zamieniać liche szkółki słomiane czy drewniane w murowane. Konieczne jest zaopatrywanie szkół w czystą wodą, energię elektryczną, pomoce edukacyjne, apteczki pierwszej pomocy oraz podjęcie długofalowych działań mających na celu podnoszenie jakości nauczania.

Pierwsza szkoła Dzieci Afryki im. Ryszarda Kapuścińskiego została wybudowana w 2013 roku w Bundoli (Ghana) z inicjatywy Anny Goworowskiej. budujemy1Projekt za 5.000 EUR został wyróżniony przez miesięcznik TRAVELER w kategorii „społeczna inicjatywa roku”. Od jego realizacji upłynęło już 5 lat. Trzyklasowy budynek zaspokaja potrzeby najmłodszych dzieci. Uczniowie klas starszych – absolwenci szkoły Dzieci Afryki – codziennie muszą pokonywać wiele kilometrów przez sawannę, aby móc kontynuować naukę w szkołach z programem dla klas starszych. Pragniemy to zmienić, trzeba wybudować drugi budynek szkoły w Bundoli, by starsi uczniowie więcej wolnego czasu mogli poświęcić nauce i dla swoich rodzin.

Drugi trzyklasowy budynek szkoły (zgodnie z miejscowymi wymogami prawnymi dla II etapu edukacji) w całości będzie murowany w odróżnieniu od prostej konstrukcji pierwszego budynku z niepełnymi ścianami. W przyszłości przy szkole zostanie wybudowana świetlica Dzieci Afryki z zapleczem dla wolontariuszy z Polski. Projekt realizowany jest z werbistowską parafią w Gushiegu.

Dziękujemy Ludziom Pięknych Serc
za pomoc w zmniejszeniu ghańskim uczniom
dystansu do szkoły:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
08 2490 0005 0000 4600 6959 6230
tytuł: G4 – Budujemy szkołę w Ghanie

kiruddu_maj20

budujemy2


profil FB „Budujemy szkołę w Ghanie
akcja Magdaleny Stefańskiej „Szkoła buduje szkołę


w roku 2020
akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc:
18.592,54 zł
/stan na dz. 31.10.2020 r./

Agnieszka
Agnieszka – Rokietnica
Aleksandra
Anna – Zakopane
Beata – Myślenice
Dawid – Przeciszów
Ewelina – Laskowa
Iwona
Jolanta
Józef – Brzozów
Karol – Starogard Gdański
Katarzyna
Łukasz
Maciej – Kęty
Marta
Michał – Białe Błota
Monika
Monika – Piaseczno
Natalia – Stargard Szczeciński
Polska Rada Centrów Handlowych – Warszawa
Radosław
Renata
Sławomir – Knurów
Wojciech
XVIII LO im. Zamoyskiego w Warszawie