Cudowny program ratujący życie

mleko1

Program „mleko w proszku ratuje życie” został rozszerzony o kolejny kraj i o dziesiątki kolejnych dzieci, wymagających stałego dożywiania. W kwietniu, we współpracy z polską wolontariuszką Tonga Heritage Band, został wdrożony w Nkhata Bay, w Malawi.

mleko2Dzięki pomocy finansowej Fundacji Dzieci Afryki – relacjonuje Dorota Pichowicz – zakupiliśmy mleko w proszku na miejscu dla kilkunastu niemowląt i dzieci do trzeciego roku życia. Objęte pomocą dzieci pochodzą z rodzin najuboższych, wielodzietnych, wśród dzieci są też dzieci chore, potrzebujące stałej opieki medycznej.

Matki dzieci objętych programem są przeszczęśliwe, wdzięczne po stokroć. Dzięki pomocy rzeczowej, z paczek od naszych przyjaciół z Polski, matki mogą odczuwać jeszcze większe szczęście, bo dodatkiem do mleka są upominki w postaci ubrań i niezbędnych rzeczy dla dzieci. wyprawka3Wyprawki miesięczne dla naszych maluchów widać na zdjęciach.

Ten program jest cudowny i NAPRAWDĘ warto kontynuować rozpoczęte działania. Jesteśmy przekonani, że dzieci rozpoczynające życie z tak mocnym startem mogą osiągać jeszcze więcej w przyszłości.

Dzieci Afryki w Malawi potrzebują więcej realnego wsparcia. Dziękujemy. Tonga Heritage, Dori.

mleko3

Dorota Pichowicz z beneficjentami pomocy

MA1