Czadowe Gimnazjum

nowy program pomocy od 11 maja 2020 r.

ch6_350
mapa_czadNauka w szkole pod strzechą nie może być ani przyjemna, ani bezpieczna, ani efektywna. W południowym Czadzie jest koniecznością dla tysięcy uczniów. W miejscach, gdzie pracują polscy misjonarze, śmiało możemy zmieniać tą spartańską, afrykańską rzeczywistość. Poprawiajmy warunki nauki czadyjskim dzieciom, by budować ich przyszłość w duchu solidarności i chrześcijańskiej miłości.  
… 
W styczniu 2020 roku napisała do fundacji s. Barbara Kruszewska, franciszkanka od cierpiących – misjonarka w Czadzie ch6_7Zwracam się do Was z prośbą. Od trzech lat mamy gimnazjum, które rozpoczęło swoją działalność bez żadnych struktur. Pierwszy rok zajęcia odbywały się pod hangarem, tylko pierwsza klasa. W drugim roku miejscowy proboszcz podjął decyzję, by dzieci uczyły się także po południu… w największym upale! Biskup naszej diecezji zabronił nauki w godzinach popołudniowych. W efekcie uczniowie nie mają możliwości uczenia się, a za rok najstarszą klasę czekają egzaminy. W tym roku, od stycznia, ja przejęłam prowadzenie gimnazjum (…) Nie mamy budynków”.
 
Od początku roku 2019 polska misjonarka zarządza szkołą podstawową w Mbaikoro, a od roku 2020 także gimnazjum. Z pomocą rodziców uczniów wybudowała proste tradycyjne hangary. W gimnazjum „pod strzechą” uczy się 130 uczniów z trzech klas.
Zrobiłam rozeznanie – kontynuuje s. Barbara – i niestety finansowo nie stać nas na budowę czterech jednoizbowych budynków, z których każdy to koszt ok. 11.500 zł (razem 46.000 zł). Zwracam się zatem do Was z prośbą o pomoc w budowie naszego gimnazjum. Z darem pamięci i modlitwy s. Barbara misjonarka z Czadu„.
… 
Nowe gimnazjum będzie nosiło nazwę „Szkoła Dzieci Afryki nr 5″ i zostanie objęte stałym programem wsparcia. W przypadku sfinansowania przez osobę fizyczną lub prawną np. jednego z czterech budynków jest możliwość upamiętnienia nazwiska/nazwy sponsora na specjalnej tabliczce zamontowanej na elewacji klasy.
 …

DZIĘKUJEMY PIĘKNIE
za każdą podarowaną cegiełkę:

Fundacja DZIECI AFRYKIwpłac teraz
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
08 2490 0005 0000 4600 6959 6230
tytuł: CH6 – czadowe gimnazjum

ch6_2ch6_3ch6_1


w roku 2020
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 
 283,00 zł

(stan na 31.07.2020 r.)

Agnieszka
Aleksandra
Anna – Zakopane
Ewelina – Laskowa
Iwona
Katarzyna
Łukasz
Monika – Ulanów
Natalia – Stargard Szczeciński
Radosław

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.