Czysta woda dla Kiruddu

PRIORYTET ROKU

czystawoda350

mapa_ugandaW 10. roku działalności fundacji pragniemy w sposób szczególny pochylić się nad uczniami trzech szkół Dzieci Afryki, jakie udało nam się wybudować w pierwszej dekadzie. Dziesięcioletnie doświadczenie potwierdza, iż nie wystarczy zamieniać liche szkółki słomiane czy drewniane w murowane. Konieczne jest zaopatrywanie szkół w czystą wodą, energię elektryczną, pomoce edukacyjne, apteczki pierwszej pomocy oraz podjęcie długofalowych działań mających na celu podnoszenie jakości nauczania.

Przez cztery ostatnie lata realizowaliśmy projekt budowy szkoły dla uczniów mieszkających na półwyspie Kojja. Udało się :-) Spełniliśmy ich marzenia o prawdziwej szkole, zastępując szopę zbitą z desek oraz dwa pobliskie drzewa w cieniu których dzieci zdobywały wiedzę. czystawoda3W międzyczasie wybudowaliśmy sanitariaty oraz wyposażyliśmy szkołę w potrzebne meble a uczniów w przybory szkolne.

Od stycznia 2019 roku po raz pierwszy uczniowie wszystkich ośmiu klas drugiej szkoły Dzieci Afryki p.w. św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda) mogą uczyć się we własnej, murowanej szkole. Placówka nie jest jednak wyposażona w wodę, która dostępna jest dopiero w odległości kilometra od szkoły. Postanowiliśmy zatem wybudować studnię.

W Ugandzie ponad 70% ludności nie ma możliwości korzystania z czystej wody, brakuje dostępu do jej ujęć. Dzieci zapadają na choroby układu pokarmowego, korzystając z wody z zanieczyszczonych zbiorników, będących wylęgarnią drobnoustrojów i pasożytów. Często te najsłabsze, do 5 roku życia, umierają. Nie dopuszczajmy to tego. Przeznaczając nawet niewielkie kwoty możemy razem zapobiec śmierci setek dzieci, budując dla nich studnię. Woda, to przecież źródło życia. Podarujmy ją uczniom w Kiruddu oraz innym mieszkańcom Afryki.

Dziękujemy Ludziom Pięknych Serc
za dar czystej, zdrowej wody:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M8– Czysta woda


czystawoda2

mamy już 4.958,66 zł
/stan na dz. 28.02.2019 r./
w roku 2019
akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc:

Agnieszka – Kamień Pomorski
Anna
Barbara – Głuchołazy
Bartosz – Kłecko
Edyta
Edyta – Gostynin
Ewa – Biłgoraj
Ilona – Gościcino
Izabela
Justyna – Gostynin
Karolina – Biskupiec
Katarzyna
Katarzyna – Golikówka (Kraków)
Katarzyna – Zawiercie
Kinga
Krystyna
Leszek – Gniezno
Małgorzata – Ruda Śląska
Mariusz – Goleniów
Natalia – Sulejówek
Paulina
Roman – Raszczyce
Sławomir – Knurów
Wiesława – Jaraczewo
Wiktoria