DENTYSTA DLA AFRYKI

nowość od 14 maja 2019 r.
dentysta350

W trosce o zdrowe zęby ubogich Afrykańczyków, ulgę w bólu oraz zdrową jamę ustną dzieci z górskiego plemienia Dorze (południowa Etiopia) wznawiamy fundacyjny program pomocy stomatologicznej.

Program polega na niesieniu pomocy dentystycznej i obejmuje zarówno profilaktykę, jak i leczenie. Realizatorzy programu przekazują beneficjentom pomocy wiedzę dotyczącą zapobiegania chorobie próchnicowej zębów oraz chorobom przyzębia, a w szczególności uczą właściwego dbania o higienę jamy ustnej, która jest jednym z głównych warunków zachowania zdrowia jamy ustnej.

Leczenie choroby próchnicowej zębów i chorób przyzębia, w zależności od potrzeb, polega na leczeniu zachowawczym i/lub chirurgicznym (ekstrakcje zębów). Zapewniamy również możliwość profesjonalnego oczyszczania zębów ze złogów nazębnych (zabieg profilaktyczno-leczniczy).

dentysta6Aby w sposób profesjonalny móc udzielać ww. świadczeń z zakresu opieki stomatologicznej dla ubogiej społeczności Dorze w Etiopii (od tego właśnie miejsca wznawiamy program) konieczne jest zorganizowanie i wyposażenie gabinetu w miejscowym ośrodku zdrowia i to od podstaw. Trzeba zadbać o sprzęt i materiały.

Realizację projektu rozpocznie lekarz stomatolog, wolontariuszka misyjna Dzieci Afryki dr Anna Woltańska oraz higienistka stomatologiczna Ewelina Wiśniewska.

Za wsparcie projektu z serca dziękujemy:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: D1 – Dentysta dla Afryki


dentysta4

w roku 2019
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 887,70 zł

(stan na 31.10.2019 r.)

Beata – Kotuń
Małgorzata – Warszawa
Monika – Zamość
Zofia i Adam – Dębica
zbiórka na portalu społecznościowym