Dentysta w Afryce

program zakończony

programK5
mapa_dentystaDr Konrad Rylski w marcu 2011 roku po raz pierwszy gościł na kameruńskiej ziemi, gdzie mógł na własne oczy zobaczyć jak naprawdę wygląda praca misyjna i życie ludzi Trzeciego Świata. Jego pobyt miał na celu zorientowanie się w potrzebach stomatologicznych w okolicy miast Atok, Messamena i Abong Mbang. W czasie pobytu, odwiedzając cztery ośrodki zdrowia, wykonał przeglądy uzębienia u dzieci i dorosłych. Przyznaje, że nie znalazł odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania, jednak dobrze zorientował się w problemach zdrowia jamy ustnej w tym rejonie Kamerunu.

Dr Konrad wielokrotnie gościł w Kamerunie, gdzie uruchomił gabinet stomatologiczny w Abong Mbangu, wyleczył i usunął setki zębów – także w prymitywnych warunkach kameruńskiej dżungli, organizuje wolontariat dla lekarzy stomatologów w Afryce. Po Kamerunie leczył w Namibii oraz Republice Środkowoafrykańskiej. Zamierza uruchomić kolejny gabinet stomatologiczny,  tym razem w Tanzanii.

W Polsce usilnie zabiega o środki i pomoc rzeczową na wolontariacką działalność. Jak bardzo potrzebny jest polski dentysta? We wschodnim rejonie Kamerunu stomatologów jest zaledwie dwóch.

Lekarz apeluje:
Potrzebujemy głównie materiałów stomatologicznych i narzędzi chirurgicznych, takich jak: materiały glassjonomerowe, amalgamat, materiały opatrunkowe, znieczulenia, narzędzia kanałowe, materiały do dezynfekcji (…) Nawet jedno opakowanie dentyny może pomóc„.

więcej informacji o działalności dr Konrada Rylskiego – czytaj


 Fundacja DZIECI AFRYKI
na wolontariacką działalność dr Konrada Rylskiego przekazała:

w roku 2011   500 zł
w roku 2012   6.599,35 zł
w roku 2013   1.383 zł
w roku 2014   9.421,66 zł
w roku 2015   1.802 zł
w roku 2016   0 zł
w roku 2017   793,08 zł