Do celu jeszcze daleko, ale bliżej niż przed rokiem

cd350Szczęśliwie pandemia COVID-19 nie zatrzymały prac na budowie Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu. Nie tylko drugie, ale również trzecie piętro zostały ukończone a cała konstrukcja przykryta dachem. Wstawione zostały okna oraz futryny i drzwi sfinansowane m.in. z 1% podatku podarowanego Dzieciom Afryki.

cd1Jak wiadomo jest to niezwykle istotny etap budowy. Od tej pory można prowadzić prace wewnątrz budynku bez względu na panujące warunki pogodowe. Powstające Centrum jest już dobrze widoczne ze slumsów, więc na pewno każdy z łatwością do niego trafi.

A czy pamiętacie na jakim etapie była budowa pod koniec 2019 roku? Trwały przygotowania do budowy drugiego piętra. Uruchomiono wówczas studnię, która znacznie ułatwiła życie okolicznym mieszkańcom, skracając dystans do źródła wody.

cd6Położenie Centrum Dziecka na zboczu wzniesienia, ponad dzielnicą, ma niewątpliwie swoje zalety, ale nie pozostaje bez wad. Prowadząca inwestycję s. Kolbena Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek poinformowała, że „droga dojazdowa została uszkodzona w wyniku opadów deszczu, a dodatkowo dość mocno wyeksploatował ją ciężki sprzęt dojeżdżający na budowę. W efekcie nie wszyscy są w stanie dojechać do celu. Toyota Hilux 4/4 z s. Kolbeną za kierownicą również nie daje rady. Za każdym razem konieczne jest znalezienie naprawdę dobrego kierowcy – szczegółowo wyjaśnia misjonarka. Obecnie brak jest funduszy na zreperowanie drogi, ale prędzej czy później stanie się to koniecznością. A oprócz drogi najpilniejszą potrzebą jest instalacja wody w budynku, której łączny koszt to 3.000 euro”.

Jak możesz pomóc?

  1. Zrób przelew jednorazowy – każdy złotówka przybliży nas do celu:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: K11 – Centrum Dziecka w Yaounde

  1. Jeśli możesz ustaw zlecenie stałe i przelewaj co miesiąc dowolną kwotę na fundacyjne konto projektu. Kwotę ustaw taką, żeby nie była dla Ciebie obciążeniem. Nieważne czy będzie to 1, 5, 20 czy 100 zł – regularny dopływ środków pozwoli lepiej planować dalsze prace.
  1. Nie możesz nas teraz wesprzeć? Przekaż informacje o projekcie znajomym – udostępnij post, prześlij link mailem. Za taką pomoc również będziemy wdzięczni.

Pamiętajcie też o rozliczeniu wszystkich wpłat w rozliczeniu podatkowym. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Strona projektu CENTRUM DZIECKA W YAOUNDE

Radosław Lula

cd3

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.