Dobiega końca rok nauki w Nguelemendouka

Dobiega końca rok nauki w Nguelemendouka

„Któż jak Bóg!”

Drodzy Darczyńcy

W imieniu dzieci, młodzieży i wychowawców Oratorium Św. Michała Archanioła na misji Nguelemendouka w Kamerunie pragnę gorąco podziękować za Wasze wielkie serca i ofiarność, dzięki którym nasza świetlica z jadalnią i placem zabaw może dobrze funkcjonować.

Kolejny rok szkolny i oratoryjny (10-ty) dobiega końca. Był on dla nas bogaty w wydarzenia i przeżycia. Dzieci chętnie przybiegały na zajęcia i posiłki (320 osób). Uczestniczyły w pielgrzymce do Groty Matki Bożej Nadziei. Na Boże Narodzenia przygotowały i przedstawiły jasełka. Wiele z nich przyjęło sakrament chrztu św. i przystąpiło do i I Komunii św. w okresie wielkanocnym. Dość spora grupa młodzieży kontynuuje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Każde z nich przynależy do Akcji Katolickiej i spotyka się regularnie w grupie im. Bł. Bronisława Markiewicza – założyciela Zgromadzeń Św. Michała Archanioła.

Na przełomie grudnia i stycznia gościliśmy przedstawicieli Fundacji Dzieci Afryki: panów – Roberta Nogę – prezesa oraz Pawła Werakso  i Krzysztofa Bucholskiego – przedstawicieli Rady Fundacji. Dzieci zostały obdarowane „paczką dla dzieciaczka”, którą wręczał każdemu osobiście pan Robert. Tym razem otrzymały strój sportowy, w kolorach flagi kameruńskiej, piłki, baloniki, artykuły higieniczne i słodycze. Radość z otrzymanych świątecznych prezentów wyrażały tak dzieci, jak i rodzice. Społeczność oratoryjna nie pozostała dłużna. Na powitanie gości przedstawiony został bogaty program: chóry dziecięce wykazały swoje zdolności przez piękne śpiewy i tańce; jedni mali aktorzy recytowali poematy i grali skecze, a drudzy przedstawili teatrzyk z historią 5. lat istnienia Fundacji Dzieci Afryki. Do podziękowań dołączyli bardzo liczni rodzice, zasypując darami pana Prezesa. Przybyli z daleka (nawet 40 km) przynosząc: 2 kozy, świnię, kury, jajka, banany, orzeszki arachidowe, pataty, kukurydzę, trzcinę cukrową, maniok, makabo i olej palmowy, a także pamiątki afrykańskie. Procesja wdzięczności nie miała końca…

Uwieńczeniem pobytu naszych gości była ufundowana przez nich wielka wyprawa nad Ocean (1 100 km). Wzięło w niej udział 50 dzieci, nagrodzonych za dobre wyniki w nauce. W drodze do Kribi wycieczkowicze zwiedzili sąsiednie misje, stolicę Yaoundé, miasto Edéa z fabryką blachy oraz most na rzece Sanaga. Wrażeń było moc. Dzieci po raz pierwszy widziały drogę asfaltową, piętrowe domy w stolicy, duże kościoły i niezliczoną ilość aut. Zarówno te odkrycia, jak i spotkanie z Oceanem Atlantyckim pozostanie na długo w ich pamięci i sercach.

Wyrażając naszą przeogromną wdzięczność wobec Fundacji, Opiekunów Adopcyjnych, Darczyńców i naszych Przyjaciół, dzięki którym coraz więcej dzieci i młodzieży odnajduje radość, godne warunki do nauki i rozwoju, budując swoją lepszą przyszłość, zapewniamy, iż nasz dług wdzięczności spłacamy codzienną modlitwą, upraszając obfitość Bożych darów dla każdego z Was.

                     Warszawa, 6.05.2015 r.

s. Immakulata Faustynowicz CSSMA
odpowiedzialna za oratorium

roknauki2

przedstawiciele fundacji w oratorium

serdecznie zapraszam adopcyjnych rodziców na spotkanie w Częstochowie
szczegóły – czytaj