Dom Nadziei w Roku Jubileuszowym

sudan1Pomimo niestabilnej i niesprzyjającej sytuacji w Sudanie Południowym, z ufnością w nieskończoną Bożą Miłość, dzielę się z Wami życzeniami pokoju i rozlewania się owoców Ducha Świętego (Gal 5:22-23) w naszym najbliższym otoczeniu i na całym świecie – o. Andrzej Dzida SVD. 

Nie było mi dane rozpocząć budowy Domu Nadziei w roku 2015, ze względu na niepokój na drogach, konflikty i ucieczkę ludności z pobliskiej miejscowości (Wondruba – 30 km od nas), braki paliwowe i materiałowe oraz destabilizacje lokalnej waluty.

Koszty budowy w Sudanie Południowym są niezwykle wysokie i początkowo kwota została oszacowana na blisko 100.000 USD, lecz po korektach i negocjacjach okazało się, iż 65.000 USD będzie wystarczającą kwotą na zakończenie budowy.

Ufam, że Dom Nadziei w Lainya zostanie wybudowany w Roku Jubileuszowym. Być może, gdy młodzi spotkają się na Światowych Dniach Młodzieży w Polsce, nasi Sudańczycy z południa będą świętować ten czas w świetlicy dla dzieci i młodzieży, która powstanie dzięki Waszej otwartości na potrzeby innych. Czasami sami możemy niewiele, lecz wspólnymi siłami już uzbieraliśmy prawie 30.000 USD, w tym 5.000 USD od Fundacji DZIECI AFRYKI.

W ostatnich dniach pierwsza grupa ponad 100 osób, reprezentująca opozycję, przybyła z Etiopii a dalsze grupy (w sumie ponad 600 osób) i przybycie lidera opozycji Riek Machara spodziewana jest w najbliższych dniach, co daje nadzieję na uspokojenie sytuacji. Ufam zatem, że w nowym 2016 roku z Waszą pomocą wybudujemy Dom Nadziei w Lainya.

Jeszcze raz Drodzy Przyjaciele dziękuję Wam i zanurzam Was w miłości Bożego Dzieciątka, które otwiera się na każdego z nas.

z modlitwą i błogosławieństwem z Sudanu Południowego
o. Andrzej Dzida SVD

sudan2

o. Andrzej Dzida SVD z podopiecznymi w Lainya