Doume – ewakuacja misjonarza

ewakuacja

Ks. Stanisław Stanisławek, misjonarz Fidei Donum z ponad 40. letnim stażem pracy misyjnej, w niedzielę 20 maja br. uległ wypadkowi w wyniku którego doszło do rozległych oparzeń. Wypadek miał miejsce w Nguélémendouka, w diecezji  Doumé – Abong Mbang (Kamerun), gdzie ks. Stanisław posługiwał w ostatnim czasie.

W celu podjęcia odpowiedniego i – miejmy nadzieję – skutecznego leczenia, konieczna była ewakuacja do Polski specjalnie wyczarterowanym samolotem, wyposażonym w sprzęt medyczny oraz z lekarzem na pokładzie. Obecnie, ks. Stanisław leczony jest w szpitalu w Łęcznej. Jego stan jest stabilny, nie ma zagrożenia życia.

Koszty wstępnego leczenia w Kamerunie oraz ewakuacji do Polski (przeprowadzonej w dniu 31 maja 2018 r.) zostały w całości pokryte przez diecezję Doumé – Abong Mbang (transport realizowany przez Centrale des Vols Ambulance). Biorąc pod uwagę wysokie kwoty ww. kosztów, sytuację finansową kościołów lokalnych w Afryce oraz zwyczajną misyjną solidarność, w imieniu ks. biskupa Jana Ozgi – ordynariusza diecezji Doumé – Abong Mbang, zwracamy się do Sympatyków Dzieci Afryki z propozycją wsparcia finansowego diecezji Doumé – Abong Mbang, która poniosła w krótkim czasie tak duże nieprzewidziane wydatki. Osoby pragnące złożyć jakąkolwiek ofiarę, proszone są o dokonanie wpłat na numer konta:

Bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé
05-510 Konstancin-Jeziorna, ul. Broniewskiego 28/30
53 1240 2034 1111 0010 0044 7228
tytuł: Doumé – ewakuacja

ewakuacja3

przedstawiciele fundacji często spotykali się z ks. Stanisławem podczas wypraw misyjnych do Afryki (zdj. Kamerun 2015 r., Krzysztof Bucholski)