Dzieci Grand Cess

dziecigrandcess350
mapa_liberia
Program wsparcia dzieci mieszkających na wschodnim wybrzeżu Liberii. O pomoc dla swoich rodaków wystąpił do Fundacji Dzieci Afryki Liberyjczyk pochodzący z miejscowości Grand Cess, który od roku 2011, wraz z żoną Polką i dwojgiem dzieci, mieszka na przedmieściach Warszawy.

Ojczyzna Anthony`ego Sugbe  znacznie ucierpiała z powodu wojny. Od czasu zamieszkania w Polsce marzy, by znaleźć ludzi, którzy pomogą dzieciom w jego rodzinnym kraju. I tak trafił do Fundacji Dzieci Afryki. Od roku 2019 jest naszym wolontariuszem. Pomaga w segregowaniu przyborów szkolnych. Cierpi dodatkowo, gdy te wysyłane są niemalże do wszystkich krajów Afryki ale nie do Liberii. Z tym zachodnioafrykańskim krajem Poczta Polska nie ma podpisanej umowy o współpracy. Co za pech!

Rodzice nieraz nie mogą wysłać dzieci do szkoły, gdyż sytuacja jest trudna – pisze Anthony. Dodatkowo, w mojej ojczyźnie była epidemia Eboli. Chciałbym również pomóc wdowom z ich dziećmi. Marzę, by Grand Cess otrzymało wsparcie tak, by mogło rozwinąć się rolniczo, by ludzie mogli się uniezależnić. Chciałbym też, by dzieci mieszkające w okolicy Grand Cess mogły przyjeżdżać autobusem do szkoły, bo obecnie muszą iść do niej 2-3 godziny na piechotę. Wspaniałą inicjatywą byłoby również zapewnienie dzieciom posiłku w szkole, by mogły się efektywnie uczyć, co jest trudne gdy są głodne. Jeśli zdobędziemy środki chciałbym odnowić budynek szkoły, gdyż wymaga tego jego stan sanitarno-techniczny. Wsparcie europejskich nauczycieli – wolontariuszy mogłoby również okazać się nieocenione„.

mdePomimo, że wojna skończyła się wiele lat temu, to potrzeba rozwoju wiosek takich jak Grand Cess jest ogromna. Wizją Anthony`ego, gdy przybył do Europy, było pomóc dzieciom oraz młodzieży, która została tam bez perspektyw i nadziei. Wierzy, że dzięki pomocy z Polski wkrótce doświadczą ciepła miłości, którą odebrała im wojna.

„Każda pomoc będzie wysoce doceniona. Datki proszę wpłacać na konto Fundacji Dzieci Afryki. Dziękuję z całego serca!”

Anthony Sugbe

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: L1– Dzieci Grand Cess

dziecigrandcess1


w roku 2020
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:

pozyskano 900,00 zł
(stan na 31.10.2020 r.)

Beata – Kotuń
Mariusz – Goleniów
Stefan – Wadowice Dolne