Dzieci mogą zapomnieć o głodzie

czad350Szczęść Boże Drogim Rodzicom Adopcyjnym dzieci w Mbaikoro! Tymi słowami zwraca się do polskich rodzin s. Katarzyna Wiater – Franciszkanka od Cierpiących, dziękując za duchową opiekę i finansowe wsparcie najbiedniejszych dzieci w południowym Czadzie. Właśnie mija rok od zainaugurowania projektu. Jakie są jego pierwsze efekty?

Pragnę w imieniu dzieci serdecznie podziękować za Waszą pomoc. Dzięki Waszemu pragnieniu dzielenia się dobrem nasze sieroty i dzieci z rodzin najuboższych mogą uczęszczać do upragnionej szkoły, zadbać o zdrowie, zapomnieć o głodzie.
… 
Krótko podzielę się z Państwem tym,  co wydarzyło się w ciągu minionego roku…
W czasie ostatnich wakacji od 15 czerwca 2018 r. dzieci spotykały się w świetlicy św. Elżbiety dwa razy w tygodniu na kilka godzin wspólnej zabawy, nauki, modlitwy, spożywały posiłek. Po wakacjach wszystkie zostały zapisane do szkoły i przedszkola. Miały opłaconą naukę, przybory szkolne i mundurki. Od listopada pracowały w świetlicy w dwóch grupach: szkolnej i przedszkolnej. Celem spotkań było pogłębienie wiedzy, rozwój osobowy i fizyczny oraz wzmocnienie sił (poprzez posiłki). Podjęto „walkę” z grzybicą głowy poprzez comiesięczne golenie i pielęgnację skóry.
… 
Na święta przygotowano dla dzieci paczki ze słodyczami i mydłem. Świętowaliśmy też Dzień Kobiet – ważny element w życiu społeczności lokalnej. Dziewczynki z pierwszej klasy cieszyły się z sukienek uszytych specjalnie na defiladę :-)
… 
Młodsze dzieci przeszły do zerówki i pierwszej klasy, starsze z dość dobrymi wynikami bez większych problemów zdały do następnych klas z wysokich miejsc takich jakich jak 2, 5, 6 czy 7, jedno z 31 miejsca w klasie (na 68 uczniów). Jedna dziewczynka będzie powtarzała klasę.
… 
Wszystkie dzieci objęte programem adopcyjnym mają zapewnioną opiekę medyczną w naszej przychodni. W czasie obecnych wakacji spotykamy się trzy razy w tygodniu.
… 
Bóg zapłać. Niech Wam Pan błogosławi.
s. Katarzyna Wiater
– Franciszkanka od Cierpiących w Mbaikoro
czad2

program ADOPCJA SERCA W MBAIKORO