Dziękujemy za rok 2019

dziekujemy350Drodzy Darczyńcy, Sympatycy i Partnerzy fundacji. Pięknie dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyliście naszą organizację. W roku 2019 obchodziliśmy Jubileusz 10-lecia działalności Dzieci Afryki. 10 lat wysiłku uwieńczonego licznymi, wspaniałymi owocami, jakie udało nam się wspólnie wyhodować. Dziękujemy!

Wśród jubileuszowych owoców znajdują się te trwałe, jak wybudowanie budynków szkolnych z infrastrukturą znacznie poprawiającą warunki ich funkcjonowania, domy dla osób niewidomych i ubogich, chlewik przy sierocińcu oraz studnie. Owoce wspólnych działań widać w misyjnych ośrodkach zdrowia w postaci sprzętu medycznego, mebli, półek wypełnionych lekarstwami, suplementami diety oraz środkami opatrunkowymi, a także w licznych szkołach, przedszkolach i sierocińcach w postaci ich wyposażenia.

Najpiękniejszymi owocami jubileuszowymi są jednak tysiące nakarmionych, wyleczonych, zoperowanych i zadbanych dzieci, tysiące uczniów wyposażonych w przybory szkolne, ze świadectwem ukończenia nauki, a także dziesiątki studentów z dyplomami uczelni wyższych. To w ich rękach jest teraz los ich rodzin i afrykańskich ojczyzn.

Do tych najpiękniejszych owoców zaliczamy także te niematerialne. Są nimi wspomnienia trwale zapisane w pamięci i sercach setek dzieci z najcudowniejszych chwil dzieciństwa, spędzonych z fundacyjnymi „podróżnikami z misją”. Każdego roku dziesiątki dzieci w różnych krajach Afryki doświadczyły namiastki beztroskiego dzieciństwa podczas zorganizowanego specjalnie dla nich najcudowniejszego Dnia Dziecka, podczas wycieczki do parku rozrywki, na safari, do muzeum, na basen, nad ocean itp.

dziekujemy4

Ponadto powinniście wiedzieć, że…

 • Polska Fundacja dla Afryki dofinansowała dwa projekty naszej fundacji na łączną kwotę 143.000 zł z przeznaczeniem na rozbudowę szkoły Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) o nowy budynek dla uczniów klas IV-VI i budowę domu dla nauczycieli (inwestycja rozpocznie się w styczniu 2020 r.) oraz na zakup filtrów uzdatniających wodę przy studni w Kwamneke (Tanzania) dla społeczności masajskiej (realizację zaplanowano na II kwartał 2020 r.).
 • Na projekty priorytetowe Darczyńcy przekazali odpowiednio: „Budujemy szkołę w Ghanie” 21.151,54 zł* (wkład do rozbudowy szkoły w Bundoli w roku 2020), „Czysta woda dla Kiruddu” 29.078,98 zł* (studnia przy szkole Dzieci Afryki nr 2), „Wolontariat misyjny” 3.218 zł*.
 • W ramach akcji „Paczka dla dzieciaczka” (2018/2019) przygotowano i przekazano 300 paczek świąteczno-noworocznych dzieciom w Etiopii, Ghanie, Malawi, Rwandzie i Tanzanii.
 • Fundacja kontynuowała dystrybucję przyborów szkolnych pozyskanych w roku 2018 podczas III edycji zbiórki „Piórniki do Afryki”. W roku 2019 piórniki otrzymali uczniowie w 9 krajach afrykańskich oraz w Indonezji. Do rozdysponowania w roku 2020 pozostało 2.039 piórników.
 • Na portalu SIEPOMAGA.PL prowadzono kilka zbiórek Dzieci Afryki: „Razem wyślijmy piórniki dla dzieci do Afryki”, „Studia pielęgniarskie dla Paula”, „Wyślij Fredricka na studia” oraz „Jeden ciągnik wiele możliwości – pomagamy plemieniu Tonga”.
 • W dobie portali społecznościowych umożliwiono Sympatykom naszej fundacji, posiadającym profil na FACEBOOK, utworzenie zbiórki pieniędzy na dowolny, bliski sercu projekt Dzieci Afryki: https://www.facebook.com/fund/dzieciafryki/. Pomaganie stało się takie proste.
 • W Markecie Dzieci Afryki od stycznia do listopada zakupiono: 7029 kg fasolki, 2060 opakowań mleka w proszku, 340 pieluch tetrowych, 184 moskitier, 184 par bucików, 150 piórników, 73 kocyki, 51 mundurków szkolnych, 41 koszulek, 23 podręczników do matury, 18 opasek odblaskowych, 16 taśm do kinesiotapingu oraz 8 ręczników. Pięknie dziękujemy i zapraszamy do zakupów charytatywnych dla dzieci w Afryce: http://marketdzieciafryki.com/
 • African Music School wydała płytę – cegiełkę „Zamiast broni instrumenty”. Dochód z jej rozprowadzenia ma zostać przeznaczony na wybudowanie szkoły muzycznej w Bouar – pierwszej w całej Rep. Środkowoafrykańskiej, którą założył i prowadzi Benedykt Pączka OFM Cap. Płyta dostępna w Markecie Dzieci Afryki.
 • Zakończono III edycję akcji „Jedno człowieczeństwo”, polegającej na podarowaniu przynajmniej 1 pakietu na start (półroczny zapas mleka w proszku dla jednego głodującego dziecka). Darczyńcy akcji otrzymują imienne certyfikaty podstemplowane przez misyjny ośrodek zdrowia w Afryce (tym razem zostaną wysłane w I kwartale 2020 r.). Zapraszamy do udziału w IV edycji akcji, która trwa do 30 czerwca 2020 r.
 • We współpracy z s. Elizą Michalak – Pasterzanką, fundacja wybudowała 10 domów dla osób niewidomych w Ngaoundaye (Rep. Środkowoafrykańska).
 • Z okazji 10-lecia działalności wydano jubileuszowy album „Pomagamy z pasją” z ponad 100 najpiękniejszymi fotografiami afrykańskich dzieci oraz krótkim opisem dorobku fundacji.
 • Fundacja zakończyła współpracę z Robertem Wieczorkiem OFM Cap., zamykając programy pomocy w Ndim. Misjonarz wyjechał z Rep. Środkowoafrykańskiej.
 • Sześciu wolontariuszy Dzieci Afryki ukończyło ośmiomiesięczne szkolenie przygotowujące do wolontariatu misyjnego w Etiopii.
 • Wolontariuszem Roku 2019 Fundacji Dzieci Afryki został Adam Amine z Warszawy. Gratulujemy!
 • *stan na dz. 30.11.2019 r.

Z nadzieją rozpoczynamy drugie dziesięciolecie działalności. Koniecznie bądźcie z nami, by wspólnie upiększać świat, budując lepszą przyszłość młodym Afrykańczykom.

z wyrazami wdzięczności
Robert Noga i Paweł Werakso,
założyciele fundacji

dziekujemy5

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.