Edukacja pełna inspiracji

Edukacja pełna inspiracji

Wyobraź sobie, że nie potrafisz czytać. Nie jesteś w stanie napisać swojego imienia. Mówisz tylko w lokalnym dialekcie. Nie znasz języka urzędowego. Masz szóstkę dzieci. Chcesz, aby one miały lepszą przyszłość, ale mimo wszytko do szkoły wysyłasz tylko troje z nich. Dlaczego? Bo… nie stać Cię żeby kupić mundurek, zeszyt, ołówek czy długopis dla wszystkich… Ponadto, pozostała trójka musi pomagać w codziennych pracach na roli, tak aby utrzymać całą rodzinę.

Brzmi niewiarygodnie? Niezupełnie…

W 2013 r. podczas pobytu w Ghanie zrozumiałam, że dla wielu mieszkańców północnej części kraju tak właśnie wygląda rzeczywistość na co dzień.

Dlatego też inicjujemy kolejną akcję „Edukacja pełna inspiracji”. Dlatego jestem wolontariuszką fundacji. Dlatego przede mną kolejna, samotna podróż. Dlatego w maju lecę do Ghany.

Będzie nam niezwykle miło jeżeli wesprzesz akcję
„edukacja pełna inspiracji”,
przekazując dowolną kwotę na poniższy rachunek:

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: G4 – edukacja pełna inspiracji

chcesz zobaczyć efekt swojej pomocy?
dodaj swój adres e-mail w tytule przelewu

Zanim pomożesz, pewnie chcesz wiedzieć gdzie i komu pomagasz?

Pomoc będzie skierowana przede wszystkim w dwa miejsca w północnej Ghanie:

1. Wioska Bundoli, gdzie dwa lata temu zbudowaliśmy pierwszą fundacyjną szkołę im. Ryszarda Kapuścińskiego.

2. Wyposażenie Study Centre w okolicy Soboby, który to projekt prowadzi polska misjonarka s. Kamila Kubiak ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego. Study Centre ma być ostoją edukacyjną dla miejscowych dzieci. Chcemy stworzyć przytulne i przyjazne dzieciom miejsce wyposażone w dwa komputery, krzesełka, ławki, bibliotekę, podstawowe podręczniki, kolorowanki, kredki, zabawki i inne pomoce edukacyjne.

3. Wsparcie będzie przekazane również na wyposażenie uczniów miejscowej szkoły w przybory i pomoce szkolne co bezpośrednio powinno przełożyć się na zwiększenie ich szans na dalszy rozwój i lepsze jutro.

Ania Goworowska,
Fundacja Dzieci Afryki

więcej o projekcie na:
www.gowografia.wordpress.com
FB „Budujemy szkołę w Ghanie”

zobacz jak powstała pierwsza fundacyjna szkoła w Bundoli: