Fundusz misyjny

www_fundusz_misyjny

Program polega na gromadzeniu środków finansowych i dzieleniu ich na najpilniejsze potrzeby zgłaszane przez misjonarzy lub odwiedzających Afrykę przedstawicieli fundacji. Środki przeznacza się na pomoc konkretnym dzieciom, uzdolnionej młodzieży, ubogim rodzinom, osobom chorym i starcom, instytucjom opieki zdrowotnej, szkołom.

Podróżując po Czarnym Lądzie możemy pomagać dzięki Ludziom Pięknych Serc zasilających regularnie lub jednorazowo misyjny fundusz ogólny.

Dziękujemy za wsparcie projektu:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M1 – Fundusz Misyjny

_________________________________________________________________

Fundacja DZIECI AFRYKI
z misyjnego funduszu ogólnego przekazała na cele statutowe w Afryce:

w roku 2009
2.520 zł (szkoła katolicka w Nguelemendouka oraz pomoc osobom chorym i starcom – Kamerun)

w roku 2010
4.325,25 zł (szkoły katolickie w Nguelemendouka i Betare-Oya, pomoc osobom chorym i starcom, pomoc dzieciom i młodzieży – Kamerun)

w roku 2011
6.870,23 zł (pomoc młodzieży i rodzinom – Kamerun, wsparcie leczenia niewidomego chłopca – Dem. Rep. Konga, pomoc ofiarom suszy – Somalia, wsparcie wolontariackiej działalności dentysty – Kamerun, pomoc dzieciom w ramach 4. misjonery – Zambia i Namibia)

w roku 2013
5.207,14 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie, pomoc dzieciom w ramach 6. misjonery – Uganda, Rwanda i Etiopia, sfinansowanie wysyłki paczki z okularami do Mauretanii)

w roku 2014
5.840,53 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie i Burundi, wsparcie działalności misyjnego ośrodka zdrowia w Kamerunie, w tym dożywianie dzieci, zakup odzieży dla dzieci oraz pomoc ubogim rodzinom w Kamerunie, sfinansowanie wysyłki paczek z sukienkami dla kobiet w Ghanie)

w roku 2015
7.999,97 zł (wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wyposażenie przedszkola w Zambii, dofinansowanie zakupu sprzętu okulistycznego, wsparcie ubogich dzieci w Burundi i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie paczek z artykułami szkolnymi do Kamerunu oraz sukienek dla kobiet w Ghanie)

w roku 2016
10.469,14 zł (wsparcie działalności przedszkola oraz ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Czadzie, wsparcie uczniów oraz dzieci ulicy w Ugandzie, wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wsparcie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, sfinansowane wysyłki paczek z lekami do Kamerunu, z piórnikami do Etiopii i Kamerunu oraz z darami rzeczowymi do Ugandy)

w roku 2017
22.642,67 zł (wsparcie działalności szkoły w Tanzanii, Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, wsparcie działalności oratorium dla dzieci oraz dofinansowanie organizacji Dnia Dziecka Afrykańskiego i kolonii dla dzieci w Kamerunie, sfinansowanie leczenia ubogich w Kamerunie i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie wysyłki paczek z przyborami szkolnymi do Burundi, Czadu, Etiopii, Kamerunu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Ugandy oraz artykułów krawieckich do Rep. Środkowoafrykańskiej)

_________________________________________________________________

w roku 2018
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 12.876,38 zł

(stan na 31.12.2018 r.)

Alicja – Kutno
Andrzej
Anna – Czudec
Beata
Bogusław – Skawina
Bogusława
Damian – Rakszawa
Elżbieta – Białobrzegi
Ewa – Kraków
Fundacja – Poznań
Hanna – Psarskie
Iwona – Tczew
Jan
Kamil – Sadki
Karolina
Koło Wolontariatu SP Iwonicz – Iwonicz
Łukasz
Łukasz – Kraków
Małgorzata – Bratkowice
Maria – Białystok
Mariusz – Bydgoszcz
Mateusz – Łambinowice
Michał – Brzesko
Monika – Zawiercie
Piotr – Suchań
Przemysław – Tarnów
Publiczna SP im. T. Kościuszki – Goczałków
Sandra – Opoczno
Stefan – Wadowice Dolne
Waldemar – Lublin
Witold – Poznań