Fundusz misyjny

www_fundusz_misyjny

Program polega na gromadzeniu środków finansowych i dzieleniu ich na najpilniejsze potrzeby zgłaszane przez misjonarzy lub odwiedzających Afrykę przedstawicieli fundacji. Środki przeznacza się na pomoc konkretnym dzieciom, uzdolnionej młodzieży, ubogim rodzinom, osobom chorym i starcom, instytucjom opieki zdrowotnej, szkołom.

Podróżując po Czarnym Lądzie możemy pomagać dzięki Ludziom Pięknych Serc zasilających regularnie lub jednorazowo misyjny fundusz ogólny.

Dziękujemy za wsparcie projektu:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
09 1140 2004 0000 3902 8070 7963
tytuł: M1 – Fundusz Misyjny

_________________________________________________________________

Fundacja DZIECI AFRYKI
z misyjnego funduszu ogólnego przekazała na cele statutowe w Afryce:

w roku 2009
2.520 zł (szkoła katolicka w Nguelemendouka oraz pomoc osobom chorym i starcom – Kamerun)

w roku 2010
4.325,25 zł (szkoły katolickie w Nguelemendouka i Betare-Oya, pomoc osobom chorym i starcom, pomoc dzieciom i młodzieży – Kamerun)

w roku 2011
6.870,23 zł (pomoc młodzieży i rodzinom – Kamerun, wsparcie leczenia niewidomego chłopca – Dem. Rep. Konga, pomoc ofiarom suszy – Somalia, wsparcie wolontariackiej działalności dentysty – Kamerun, pomoc dzieciom w ramach 4. misjonery – Zambia i Namibia)

w roku 2013
5.207,14 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie, pomoc dzieciom w ramach 6. misjonery – Uganda, Rwanda i Etiopia, sfinansowanie wysyłki paczki z okularami do Mauretanii)

w roku 2014
5.840,53 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie i Burundi, wsparcie działalności misyjnego ośrodka zdrowia w Kamerunie, w tym dożywianie dzieci, zakup odzieży dla dzieci oraz pomoc ubogim rodzinom w Kamerunie, sfinansowanie wysyłki paczek z sukienkami dla kobiet w Ghanie)

w roku 2015
7.999,97 zł (wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wyposażenie przedszkola w Zambii, dofinansowanie zakupu sprzętu okulistycznego, wsparcie ubogich dzieci w Burundi i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie paczek z artykułami szkolnymi do Kamerunu oraz sukienek dla kobiet w Ghanie)

w roku 2016
10.469,14 zł (wsparcie działalności przedszkola oraz ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Czadzie, wsparcie uczniów oraz dzieci ulicy w Ugandzie, wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wsparcie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, sfinansowane wysyłki paczek z lekami do Kamerunu, z piórnikami do Etiopii i Kamerunu oraz z darami rzeczowymi do Ugandy)

w roku 2017
22.642,67 zł (wsparcie działalności szkoły w Tanzanii, Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, wsparcie działalności oratorium dla dzieci oraz dofinansowanie organizacji Dnia Dziecka Afrykańskiego i kolonii dla dzieci w Kamerunie, sfinansowanie leczenia ubogich w Kamerunie i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie wysyłki paczek z przyborami szkolnymi do Burundi, Czadu, Etiopii, Kamerunu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Ugandy oraz artykułów krawieckich do Rep. Środkowoafrykańskiej)

w roku 2018
18.968,53 zł (wsparcie działalności dwóch przedszkoli w Czadzie, szkoły w Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, remont świetlicy w Malawi, wsparcie edukacji młodych w Ghanie i Ugandzie, wsparcie ubogich dzieci w Etiopii, Senegalu, Ugandzie i Tanzanii oraz sfinansowanie wysyłki przyborów szkolnych do Czadu, Ghany, Kamerunu, Malawi i Zambii).

w roku 2019
25.486,94 zł (ufundowanie stypendium dla nauczyciela w Tanzanii oraz dla uczniów w Ghanie – w tym zakup roweru, wsparcie edukacji młodzieży w Ghanie, zaopatrzenie w artykuły spożywcze Domu Jedno Serce w Malawi, sfinansowanie wysyłki paczek dla przedszkolaków w Czadzie i Ghanie, zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły w Etiopii, zakup materaców dla ubogich rodzin w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie obiadu dla uczniów szkół Dzieci Afryki w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie świątecznej wyprawki dla niewidomych oraz dożywianie chorego chłopca w Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie żywności dla kobiet w wiosce czarownic w Ghanie, zakup drukarki dla szkoły w Ugandzie, zakup zabawek rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnego dziecka w Ugandzie, wsparcie działalności ośrodka zdrowia w Ghanie oraz dofinansowanie akcji „Paczka dla dzieciaczka”.

_________________________________________________________________

w roku 2020
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 41.747,31 zł

(stan na 31.10.2020 r.)

anonim
Adam – Grudziądz
Andrzej
Andrzej – Bielsk Podlaski
Aniela – Nowy Targ
Asel – Kirgistan
Barbara – Kraków
Barbara i Jerzy – Tychy
Beata
Bogusława – Lubenia
Bogusław – Skawina
Dariusz – Wrocław
Dawid
Franciszek – Kłodawa
Helena – Warszawa
Irena – Gdynia
Iwona – Siesławice
Iwona i Tadeusz – Chełm
Joanna – Łochowo
Justyna
Justyna – Kraków
Kamil – Niegonowice
Kamil – Nienadówka
Karolina – Błonie
Katarzyna – Luboń
Krystyna – Łomża
Maciej
Małgorzata – Czernichów
Małgorzata – Wrocław
Mariusz – Bydgoszcz
Mateusz – Łambinowice
Michał – Lublin
Monika – Warszawa
Natalia – Gdynia
Nathan
Piotr – Płock
Przemysław – Łęczna
Tomasz – Tąpkowice
Zofia – Łochów