Fundusz misyjny

www_fundusz_misyjny

Program polega na gromadzeniu środków finansowych i dzieleniu ich na najpilniejsze potrzeby zgłaszane przez misjonarzy lub odwiedzających Afrykę przedstawicieli fundacji. Środki przeznacza się na pomoc konkretnym dzieciom, uzdolnionej młodzieży, ubogim rodzinom, osobom chorym i starcom, instytucjom opieki zdrowotnej, szkołom.

Podróżując po Czarnym Lądzie możemy pomagać dzięki Ludziom Pięknych Serc zasilających regularnie lub jednorazowo misyjny fundusz ogólny.

Dziękujemy za wsparcie projektu:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M1 – Fundusz Misyjny

_________________________________________________________________

Fundacja DZIECI AFRYKI
z misyjnego funduszu ogólnego przekazała na cele statutowe w Afryce:

w roku 2009
2.520 zł (szkoła katolicka w Nguelemendouka oraz pomoc osobom chorym i starcom – Kamerun)

w roku 2010
4.325,25 zł (szkoły katolickie w Nguelemendouka i Betare-Oya, pomoc osobom chorym i starcom, pomoc dzieciom i młodzieży – Kamerun)

w roku 2011
6.870,23 zł (pomoc młodzieży i rodzinom – Kamerun, wsparcie leczenia niewidomego chłopca – Dem. Rep. Konga, pomoc ofiarom suszy – Somalia, wsparcie wolontariackiej działalności dentysty – Kamerun, pomoc dzieciom w ramach 4. misjonery – Zambia i Namibia)

w roku 2013
5.207,14 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie, pomoc dzieciom w ramach 6. misjonery – Uganda, Rwanda i Etiopia, sfinansowanie wysyłki paczki z okularami do Mauretanii)

w roku 2014
5.840,53 zł (wsparcie edukacji dzieci i młodzieży w Ghanie i Burundi, wsparcie działalności misyjnego ośrodka zdrowia w Kamerunie, w tym dożywianie dzieci, zakup odzieży dla dzieci oraz pomoc ubogim rodzinom w Kamerunie, sfinansowanie wysyłki paczek z sukienkami dla kobiet w Ghanie)

w roku 2015
7.999,97 zł (wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wyposażenie przedszkola w Zambii, dofinansowanie zakupu sprzętu okulistycznego, wsparcie ubogich dzieci w Burundi i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie paczek z artykułami szkolnymi do Kamerunu oraz sukienek dla kobiet w Ghanie)

w roku 2016
10.469,14 zł (wsparcie działalności przedszkola oraz ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Czadzie, wsparcie uczniów oraz dzieci ulicy w Ugandzie, wsparcie edukacji młodzieży w Kamerunie, wsparcie dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, sfinansowane wysyłki paczek z lekami do Kamerunu, z piórnikami do Etiopii i Kamerunu oraz z darami rzeczowymi do Ugandy)

w roku 2017
22.642,67 zł (wsparcie działalności szkoły w Tanzanii, Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, wsparcie działalności oratorium dla dzieci oraz dofinansowanie organizacji Dnia Dziecka Afrykańskiego i kolonii dla dzieci w Kamerunie, sfinansowanie leczenia ubogich w Kamerunie i Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie wysyłki paczek z przyborami szkolnymi do Burundi, Czadu, Etiopii, Kamerunu, Rep. Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Ugandy oraz artykułów krawieckich do Rep. Środkowoafrykańskiej)

w roku 2018
18.968,53 zł (wsparcie działalności dwóch przedszkoli w Czadzie, szkoły w Ugandzie i Rep. Środkowoafrykańskiej, remont świetlicy w Malawi, wsparcie edukacji młodych w Ghanie i Ugandzie, wsparcie ubogich dzieci w Etiopii, Senegalu, Ugandzie i Tanzanii oraz sfinansowanie wysyłki przyborów szkolnych do Czadu, Ghany, Kamerunu, Malawi i Zambii).

w roku 2019
25.486,94 zł (ufundowanie stypendium dla nauczyciela w Tanzanii oraz dla uczniów w Ghanie – w tym zakup roweru, wsparcie edukacji młodzieży w Ghanie, zaopatrzenie w artykuły spożywcze Domu Jedno Serce w Malawi, sfinansowanie wysyłki paczek dla przedszkolaków w Czadzie i Ghanie, zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły w Etiopii, zakup materaców dla ubogich rodzin w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie obiadu dla uczniów szkół Dzieci Afryki w Ghanie i Ugandzie, sfinansowanie świątecznej wyprawki dla niewidomych oraz dożywianie chorego chłopca w Rep. Środkowoafrykańskiej, sfinansowanie żywności dla kobiet w wiosce czarownic w Ghanie, zakup drukarki dla szkoły w Ugandzie, zakup zabawek rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnego dziecka w Ugandzie, wsparcie działalności ośrodka zdrowia w Ghanie oraz dofinansowanie akcji „Paczka dla dzieciaczka”.

_________________________________________________________________

w roku 2019
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 15.332,34 zł

(stan na 31.12.2019 r.)

Adam – Choszczno
Agnieszka
Agnieszka – Białogard
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości – Warszawa
Alicja – Wągrowiec
Alina – Wadowice
Anna – Częstochowa
Antoni – Warszawa
Barbara – Białystok
Barbara – Chojnice
Barbara – Kraków
Barbara – Rybnik
Beata – Myślenice
Bogusław – Skawina
Bogusław – Lublin
Bogusława
Bogusława – Lubenia
Bożena – Raciechowice
Bożena – Warszawa
Daria – Poniec
Dominika – Sztum
Dorota – Świecie
Eugeniusz – Rzeszów
Ewelina – Przeworsk
Joanna – Poznań
Julia – Zaborze
Julianna – Tworzyjanów
Kamil – Nienadówka
Krystyna – Warszawa
Leszek – Ruda Śląska
Magdalena – Katowice
Małgorzata – Warszawa
Małgorzata – Żory
Mariusz – Bydgoszcz
Mateusz – Łambinowice
Mirosław – Dąbrowa Tarnowska
Monika – Zawiercie
Olga – Zielona
Paweł – Dąbie nad Nerem
Przedsiębiorstwo Handlowe – Warszawa
Rafał – Olszowice
Ryszard – Kalisz
Sławomir – Knurów
Urszula – Piszczac
Wojciech – Łabunie
zbiórka nr 2019/5861/OR