Garść wieści z Cheshire Home

katima1a

Długie oczekiwanie wzmaga apetyt! Tak samo było z nami i z naszym czekaniem na wiadomości z Katima Mulilo w Namibii. Misjonarki zmagają się z niedostatkiem czasu i z różnymi przeciwnościami losu, ale dziś uda nam się zajrzeć na chwile do Cheshire Home.

katima2Pod koniec 2016 r. lokalny przedsiębiorca z Katima Mulilo postanowił być dla naszych dzieci Świętym Mikołajem i podarował im niezwykły prezent – sfinansował wycieczkę do Swakopmund nad Oceanem Atlantyckim oraz do Parku Narodowego Etosha. Wycieczka trwała kilka dni i była sporym przedsięwzięciem logistycznym. Poza niełatwym zadankiem przetransportowania niepełnosprawnych dzieci, trzeba było zapakować także liczne bagaże, w tym zaopatrzenie ortopedyczne – wózki inwalidzkie i kule. Jednak możliwość podarowania dzieciom niezwykłych wrażeń i niecodziennych doświadczeń warta była każdej ceny. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły ocean. Być może też po raz pierwszy poczuły się tak samo wartościowe i ważne jak ich sprawni koledzy.

katima3Na miejscu, w Cheshire Home, także się dzieje. Dzięki wsparciu Ludzi Pięknych Serc, Fundacja Dzieci Afryki przekazała w zeszłym roku darowiznę, która została przeznaczona na zakup zaopatrzenia ortopedycznego i sprzętu rehabilitacyjnego. Każdy taki zakup poprawia jakość prowadzonej rehabilitacji, a co za tym idzie – pomaga dzieciom w codziennym funkcjonowaniu.

Niestety mamy też i złe wiadomości. Doszło ostatnio do przykrego wydarzenia. Kilka dni temu okradziono biuro Cheshire Home. Złodziejem okazał się być człowiek, któremu misjonarki zaufały – ochroniarz. Pod osłoną nocy wyniósł z biura komputery sióstr, pozbawiając je w ten sposób nie tylko narzędzi pracy ale i wielu dokumentów, które były na komputerach przechowywane.

Skradziony został też laptop, z którego korzystali nasi podopieczni – na nim odrabiali lekcje, na nim uczyli się… Teraz nie mają takiej możliwości. Jeden komputer i tak nie był wystarczający dla nich wszystkich… jednak w tej chwili nie mają nawet tego.

Zwracamy się więc z ogromną prośbą do Ludzi Pięknych Serc. Chcemy zakupić dzieciom nowy komputer, aby nadal mogły korzystać z udogodnień, jakie daje technika. W dalekiej Namibii umiejętność pracy z komputerem jest równie ważna jak w krajach wysoko rozwiniętych, a dla młodych niepełnosprawnych, stojących u progu dorosłości, taka umiejętność jest decydująca – przecież pracy fizycznej się nie podejmą!

Na zakup laptopa edukacyjnego pozyskaliśmy 2.250 zł

Gosia Kałun

 Akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc:

1. Maria – Poznań
2. Danuta – Łódź
3. Joanna – Katowice
4. Sylwia i Wojciech – Wawrzeńczyce
5. Bogusława – Chorzów
6. Katarzyna – Warszawa
7. Bożena – Mysiadło
8. Aniela – Chochołów
9. Beata – Kotuń
10. Anna – Warszawa
11. Mariusz – Goleniów
12. Zbigniew – Września
13. Lucyna – Wodzisław Śl.
14. Kamil – Milanówek
15. Mirosław – Dąbrowa Tarnowska

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


katima4

wychowankowie Chesire Home w Katima Mulilo (2017)