I stał się cud…

„Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym,
jest formą życia, drugą naturą.
A jednak to, o co proszą, nie jest prośbą o chleb czy owoc,
nie jest nawet prośbą o pieniądze.
Proszą o ołówek.
Ołówek kulkowy, cena 10 centów.
Tak, ale skąd wziąć dziesięć centów?
A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć”.
Ryszard Kapuściński, Heban
cud350
Książka dla wielu uczniów w Afryce to dobro luksusowe, a szczególnie w szkołach zlokalizowanych z dala od dużych miast. Często zdarza się, że uczniowie nie posiadają nawet zwykłych zeszytów czy ołówków lub dzielą je z rodzeństwem.
 …
W szkołach Dzieci Afryki, które fundacja wybudowała i wspiera, ta smutna rzeczywistość zmienia się wraz z hojnością Ludzi Pięknych Serc wierzących, że edukacja ma wielką moc, że jest jak przysłowiowa wędka, podarowana ubogim afrykańskim uczniom. W niedalekiej przyszłości naprawdę może zmienić ich życie!
 …
cud274 metry jedno-złotówkowych monet (o wartości 3.250 zł) zebranych podczas VII edycji ogólnopolskiej kampanii „KILOMETRY DOBRA” w sierpniu zostały zamienione na podręczniki dla uczniów szkoły Dzieci Afryki nr 4 w Tanzanii. „Dzieci Afryki” zakupiły komplet książek dla wszystkich uczniów klasy trzeciej i czwartej oraz część książek dla klasy pierwszej. Brakujące podręczniki do klasy pierwszej i klasy drugiej sfinansowało Stowarzyszenie „To Help Africa”.
 …
I stał się cud… bo to rzecz niezwykła, aby w wiejskiej szkółce, położonej na odludziu wśród licznych sawannowych krzewów i stad wypasanych kóz, każdy uczeń posiadał komplet podręczników do wszystkich przedmiotów. To ewenement na skalę nie tylko Tanzanii, ale wielu innych ubogich państw afrykańskich.
 …
Tym sposobem uczniowie szkoły Dzieci Afryki mogą poszczycić się posiadaniem pierwszych w swoim życiu podręczników. cud2Ich radość była tym większa, że po nieoczekiwanej przerwie w nauce spowodowanej koronawirusem, od 29 czerwca szkoły ponownie zostały otwarte. Niemalże od razu mogli zacząć korzystać z nowiutkich książek, które stały się dla nich nie lada skarbem.Dopełnieniem tego wielkiego wydarzenia w ich życiu było również oddanie do użytku czwartej klasy szkolnej wybudowanej przez Fundację Dzieci Afryki ze środków pochodzących z 1 procenta podatku.
 …
W imieniu uczniów szkoły Dzieci Afryki nr 4 w Kwamneke
dziękujemy za objęcie Fundacji Dzieci Afryki,
podczas VII edycji kampanii „KILOMETRY DOBRA”,
patronatem honorowym
Partnerom Samorządowym:
Panu Rafałowi Trzaskowskiemu – Prezydentowi m. st. Warszawy
i
Panu Grzegorzowi Pietruczukowi – burmistrzowi Dzielnicy Bielany 
 …
oraz Patronowi Biznesowemu:
  NTT System S.A
za przekazaną darowiznę w wysokości 4.300 zł
oraz wszystkim Darczyńcom
za wspólny trud budowania „kilometrów dobra”
 
cud1
Kolejne podręczniki zostaną wkrótce zakupione dla uczniów szkół Dzieci Afryki w Kiruddu (Uganda) oraz w Bundoli (Ghana) – o czym z pewnością poinformujemy.
 ,,,
Ty też możesz podarować wymarzony podręcznik,
kup w MARKECIE DZIECI AFRYKI
 ,,,
cud3

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.