Idźcie i głoście

tm1a

„Idźcie i głoście” – takie hasło towarzyszy tegorocznemu Tygodniowi Misyjnemu, który 22 października, rozpoczyna Niedziela Misyjna[1]. W innych krajach świata, określana, jako Światowy Dzień Misyjny[2]. Jest nie tyle świętem, co aktem złączenia się w trudach, a często cierpieniach, ponoszonych przez misjonarzy rozrzuconych po całym świecie w celu niesienia Dobrej Nowiny oraz ukojenia najbardziej potrzebującym, stroskanym ludziom. 

Misje prowadzone przez Kościół Katolicki są wypełnieniem słów Chrystusa „(…)Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego)”[3]. Aby podkreślić znaczenie oraz trud misjonarzy włożony w ewangelizację i jednocześnie spotęgować rozkrzewianie wiary, w 1926 roku, papież Pius XI ustanowił Światowy Dzień Misyjny[4]. Obchodzony jest co roku w przedostatnią niedzielę października. W swoim orędziu na Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek sugeruje nam, iż ów Dzień „jest dobrą okazją, aby misyjne serce wspólnot chrześcijańskich brało udział poprzez modlitwę, świadectwo życia i wspólnotę dóbr w zaspokojeniu poważnych i wielkich potrzeb ewangelizacji”[5].

Fundacja Dzieci Afryki od lat zaangażowana jest w pracę misyjną na Czarnym Lądzie. W tym roku, na rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, organizowana jest Niedziela Misyjna w parafii p.w. Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. SAMSUNG CAMERA PICTURESGłówną inicjatywą naszej Fundacji jest przeprowadzenie w tym dniu zbiórki pieniężnej na projekt zatytułowany Czadowe WC, wspierający działalność polskiej misjonarki z Czadu – s. Barbary Kruszewskiej, Franciszkanki od Cierpiących. Celem projektu jest wybudowanie zaplecza sanitarnego przy szkole katolickiej, prowadzonej właśnie przez s. Basię. Wszystkich gorąco zachęcamy do włączenia się w powyższą akcję!

Tydzień Misyjny jest okresem, w którym szczególnie modlimy się za misjonarzy oraz ich wielkie dzieło, jakim jest poświęcenie własnego życia innym ludziom. Ale to także czas, w którym każdy z nas może odnaleźć własną misję, powołanie. Pamiętajmy, że nie ma na świecie nic piękniejszego niż doświadczenie prawdziwej Miłości. Czy poświęcenie się innym, nie jest jej żywym obrazem?

Adam Amine

Przez siedem najbliższych dni na FB fanpage DZIECI AFRYKI prezentujemy sylwetki wybranych misjonarzy, których dzieła możecie wspomóc za pośrednictwem naszej fundacji.

tm2

Wszystkim misjonarzom wytrwałości w powołaniu oraz niegasnącej satysfakcji z pełnionej misji! zdj. Balengou (Kamerun)

 


[1] http://diecezja.waw.pl/5548
[2] Ibidem
[3] Ewangelia Św. Marka, rozdział 28, werset 19
[4] http://diecezja.waw.pl/3175
[5] http://papiez.wiara.pl/doc/3944485.Oredzie-na-Swiatowy-Dzien-Misyjny-2017