Inkubator – pozytywna reakcja łańcuchowa

inkubator1

Jak pomóc wielu osobom, pomagając jednej? Okazuje się, że to nie jest wcale trudne! Wystarczy wesprzeć projekt w ramach fundacyjnego Inkubatora Przedsiębiorczości Afrykańskiej.

Niedawno dotarły do nas nowe wiadomości z Liselo w Namibii, gdzie mieszka i pracuje pierwszy beneficjent Inkubatora – Peter. To dla niego zbieraliśmy fundusze na zakup betoniarki. Jak wiecie – udało się i betoniarka ciężko pracuje. A właściwie to Peter ciężko pracuje, a efekty tej pracy są już widoczne. I to jakie efekty!

inkubator4Produkcja cegieł nabrała tempa. Nic dziwnego – z takim sprzętem! Umowa zawarta pomiędzy fundacją a Peterem zakłada, że część dochodu ze sprzedaży będzie przeznaczana na wsparcie lokalnego programu dożywiania dzieci. I tak się dzieje.

Jak wiadomo – efektywniejsza produkcja to większa sprzedaż… i większy zysk. A tym samym – większe możliwości pomocy innym.

inkubator2Jak być może pamiętacie, Peter pracuje pod opiekuńczym okiem Mosesa – swojego mentora i jednocześnie lidera lokalnego projektu SEPO. Właśnie w ramach tego projektu został też niedawno otwarty sklep dla mieszkańców wioski – a sklep to przecież miejsce pracy!

Być może betoniarka wcale się do tego nie przysłużyła, ale była na pewno pierwszą od pewnego czasu realną zmianą w okolicy – katalizatorem kolejnych.

Kolejnych – bo to nie koniec.

Widząc wielkie zaangażowanie liderów i pracowników SEPO, udało się pozyskać fundusze na odwiert studni – utrudniony dostęp do wody i jej wysokie ceny windowały koszty produkcji cegieł. Teraz jest szansa, że już niedługo i tę trudność uda się pokonać.

Co dalej? Nadal pozytywy!

inkubator5Szef wioski, widząc rozwój projektu, podarował SEPO kolejny kawałek ziemi. Ponadto, zobowiązał się przekazywać co miesiąc krowę na ubój, a pozyskane mięso sprzedawać poprzez SEPO. W zamian, część pieniędzy ze sprzedaży lub część mięsa będzie przeznaczana dla podopiecznych projektu.

Teraz czekamy na kolejne pozytywne wiadomości – bo żadnych innych być nie może tam, gdzie dzieje się tyle dobrego.

A Was zachęcamy do wspierania kolejnego projektu „Inkubatora” – tym razem zbieramy fundusze na zakup spawarki dla Jeana. Ciekawe, jakie cuda wydarzą się w Mbaikoro w Czadzie…

Gosia Kałun

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M7 – Spawarka dla Jeana

M7_spawarka

inkubator3

s. Lucy Mazurkiewicz – partner fundacji oraz Peter (z prawej)