Jedno człowieczeństwo

mleko1

To miał być zwykły dzień jak każdy inny, owiany rutyną, monotonią. Niestety data 19 sierpnia 2003 roku wpisała się na listę dni, którą na pewno wielu z nas najchętniej wyrwałoby z księgi dziejów ludzkości. Co takiego się wydarzyło?

Tego dnia doszło do zamachu samobójczego na siedzibę główną Organizacji Narodów Zjednoczonych w stolicy Iraku, mieszczącą się w hotelu Canal[1]. W skutek wybuchu bomby zginęło 22 pracowników humanitarnych, a ponad 150 ludzi zostało rannych[2]. mleko2Zapewne żadna z tych osób, która poniosła śmierć nie przypuszczała, że idzie do pracy – która była jednocześnie ich misją – po raz ostatni. Chaos, strach, płacz i cierpienie, to jedyne słowa, które mogą w jakimś, choćby najmniejszym stopniu oddać emocje towarzyszące wówczas mieszkańcom Bagdadu. Żal jest tym większy, gdy giną niczemu winni ludzie, ludzie którzy stanowczo na to nie zasłużyli, bo przecież byli tam z misją niesienia pomocy. W grudniu 2008 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ, ku czci tych wszystkich ludzi, którzy ucierpieli w zamachu w Bagdadzie, ustanowiło Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej[3].

W kontekście obchodów Światowego Dnia Pomocy Humanitarnej pragniemy zachęcić Państwa do włączenia się do drugiej edycji akcji JEDNO CZŁOWIECZEŃSTWO, w ramach której ratujemy życie małym dzieciom poprzez zakup mleka w proszku.

Dzięki temu projektowi możemy bezpośrednio przyczynić się do ratowania życia małych dzieci, wśród których wiele umiera na skutek niedożywienia. Aktualnie fundacja wspiera dwie placówki w Kamerunie. Pierwsza z nich położona jest w Nguelemendouka, którą prowadzi s. Assunta Słysz ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła, natomiast druga znajduje się w niewielkiej wiosce w samym sercu dżungli równikowej – Djouth i kieruje nią s. Donata Krupa ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana.

Jedno opakowanie mleka w proszku, które kosztuje 15 zł, równa się jeden tydzień życia dziecka. Zatem 390 zł tj. 26 opakowań mleka w proszku (niezbędny pakiet na start), to podarowane każdemu dziecku pół roku życia. Jest to chyba najprostszy i najbardziej trafiający w sedno przelicznik. Każdy z nas może zostać prawdziwym bohaterem praktycznie nie ruszając się z domu.

mleko5W ramach I edycji akcji (od 19.08.2016 r. do 30.06.2017 r.) udało się Państwu zakupić i podarować aż 106 pakietów na start! Podczas „Misji Kamerun 2017” w lipcu i sierpniu br. przedstawiciele fundacji przekazali w/w placówkom środki finansowe na zakup mleka ratującego życie. Mieli okazję poznać osobiście beneficjentów pomocy wśród których był Jean – skrajnie niedożywiony chłopczyk z okolic Djouth.

Zarząd fundacji wystawił 25 imiennych certyfikatów dla Darczyńców, którzy podarowali przynajmniej 1 pakiet na start. Certyfikaty odbyły daleką drogę i zostały podstemplowane pieczęciami misyjnych ośrodków zdrowia. Wkrótce zostaną przekazane Darczyńcom dla których pojęcie „Jedno człowieczeństwo” nie jest tylko  hasłem lecz mottem życia.

Certyfikat nr 1 otrzymał Pan Mariusz z Goleniowa za 16 „pakietów na start” – GRATULUJEMY!!!

W Światowym Dniu Pomocy Humanitarnej inaugurujemy II edycję akcji „Jedno człowieczeństwo”. Każdy kto w terminie od 19 sierpnia 2017 r. do 30 czerwca 2018 r. zapewni przynajmniej jednemu dziecku PAKIET NA START otrzyma certyfikat „ONE HUMANITÉ  / JEDNO CZŁOWIECZEŃSTWO” wystawiony przez fundację i potwierdzony przez jeden z w/w misyjnych ośrodków zdrowia.

Mleko w proszku można kupować w całych pakietach oraz mniejszych ilościach do końca czerwca 2018 r.  Certyfikaty będą wystawiane po zakończonej akcji w terminie do 31 grudnia 2018 r. Certyfikat nr 1 otrzyma osoba, która podarowała najwięcej pakietów, potem nr 2, nr 3 itd.

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: H1 – Mleko w proszku

wygodny zakup przez sklepik misyjny:

produkt_dla_afryki_mlekoALMA


[1] http://www.unic.un.org.pl/irak/zamachy.php

[2] Ibidem

[3] http://www.pck.pl/news,1652.html