Kilometry Dobra … dla Afryki

akcja zakończona

kd350logo_kd1Z radością zapraszamy do wzięcia udziału w VII edycji ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra” organizowanej przez Polski Instytut Filantropii. Fundacja Dzieci Afryki w roku 2020 przystępuje po raz pierwszy do koalicji fundacji i stowarzyszeń biorących w niej udział.

„KILOMETRY DOBRA” to ogólnopolska kampania dobroczynna koordynowana przez Polski Instytut Filantropii, która od 2013 roku zrzesza i wspiera organizacje zbierające fundusze na swoją działalność, rozwój i wybrane cele. Patronami kampanii jest Ministerstwo Sprawiedliwości prezeydent m.st.ikdp Fundusz Sprawiedliwości, zaś patronami honorowymi Fundacji DZIECI AFRYKI Pan Rafał Trzaskowski – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Pan Grzegorz PietruczukBurmistrz Dzielnicy Bielany Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerem biznesowym Dzieci Afryki jest NTT System S.A. :-)

Celem głównym fundacji w kampanii jest:

Podniesienie jakości nauczania w Afryce poprzez zapewnienie pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych dla czterech szkół Dzieci Afryki w Bundoli (Ghana), Dorze (Etiopia), Kwamneke (Tanzania) i Kiruddu (Uganda),

zaś celami dodatkowymi fundacji w kampanii są:

Poprawa infrastruktury szkolnej w Afryce poprzez wybudowanie szkoły gimnazjalnej w Mbaikoro (Czad) oraz wyposażenie w ławki nowego budynku szkoły Dzieci Afryki nr 1 im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) dla klas IV-VI (aktualnie trwa budowa) oraz planowanej szkoły Dzieci Afryki nr 5 w Mbaikoro.

SZACOWANA KWOTA DO ZEBRANIA

Planujemy zebrać przynajmniej 1 „Kilometr Dobra” dla Afryki czyli 44.000 zł (1 metr składa się z 44 monet jednozłotowych).

kd2Jeżeli uda nam się wspólnie zebrać więcej „Kilometrów Dobra” to za drugi kilometr wybudujemy szkołę Dzieci Afryki nr 5 w Mbaikoro (Czad) – we współpracy z siostrami Franciszkankami od Cierpiących, a za trzeci kilometr będziemy mogli wyposażyć w ławki dwie szkoły w Ghanie i Czadzie.

CZAS TRWANIA KAMPANII:

Od 01 marca 2020 r. do 31 maja 2020 r. 

REKORD GUINNESSA I FINAŁ

Jednym z celów całej kampanii, w której uczestniczą fundacje i stowarzyszenia, jest próba pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższą linię z monet (75,2 km). Pod koniec maja każda organizacja wypłaca zebrane przez siebie fundusze z banku w monetach jednozłotowych, a w dniu Wielkiego Finału układa je w szeregu. Finał dla Fundacji Dzieci Afryki odbędzie się 31 maja 2020 r. w Warszawie.

KILOMETRY DOBRA… DLA AFRYKI można budować na kilka sposobów:

w serwisie Organizatora:

FDA1

w mediach społecznościowych Dzieci Afryki:

facebook-kdprzez zakup komputera stacjonarnego:

kd_ntt

przez wpłatę na rachunek główny fundacji:

Fundacja DZIECI AFRYKI
Al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
20 2490 0005 0000 4520 3487 0480 
tytuł: M15 – Kilometry Dobra

przez rachunek Dzieci Afryki (528 zł – na dz. 31.05.2020 r.)
akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc:

Agnieszka – Suwałki
Beata – Myślenice
Julia – Zawiercie
Magdalena – Kraków
Marlena – Łapy
Monika – Zawiercie

RAZEM ZBUDOWALIŚMY JUŻ
218 „METRÓW DOBRA”
/na dz. 31.05.2020 r./

DZIĘKUJEMY PIĘKNIE :-)


PROPOZYCJA DLA PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W POLSCE:
szkola_kd


PATRONI HONOROWI:

Pan Rafał Trzaskowski, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

ZNAK_PROMOCYJNY_FC_PL-01

Pan Grzegorz Pietruczuk, Burmistrz Dzielnicy Bielany M. St. Warszawy

syrenka

PATRON BIZNESOWY:
ntt_system(r)2

koordynator kampanii:
Iwona Kreczmańska
iwona@dzieciafryki.com

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.