Kongo Telema

program zakończony 14 marca 2019 r.
KongoTelema350mapa_kongo1

Każdego dnia w Demokratycznej Republice Konga dochodzi średnio do 1152 gwałtów, co daje 48 ofiar na godzinę. W grupie badawczej zawierającej 804 osoby wzięło udział: 507 kobiet, 265 dziewczynek, 30 mężczyzn i 2 chłopców*.

Sytuacja jest tragiczna! – alarmuje fundację Benjamin Mayi, Kongijczyk urodzony w Kinszasie lecz wychowany i wykształcony w Polsce. Niestety zbliża się kolejna wojna. Będzie dużo pracy.

Benjamin Mayi zwrócił się do fundacji z prośbą o zaangażowanie na rzecz jego rodaków. Kobietom brakuje leków oraz podstawowych środków do higieny. Ponadto na wsiach kobiety są marginalizowane, nie mają możliwości rozwoju, a poziom edukacji seksualnej jest praktycznie zerowy. Akcja charytatywna, jaką zainicjował, ma zwrócić uwagę społeczeństwa świata zachodniego na dramatyczną sytuację Kongijczyków. Akcja pomocy skierowana jest również do Kongijczyków mieszkających w Europie i Ameryce Północnej, by nie tylko solidaryzowali się ze swoimi rodakami ale również nieśli im realną pomoc.

Beneficjentami programu „Kongo Telema” (w wolnym tłumaczeniu „Kongo powstań”) są głównie kobiety i dzieci ze wschodniej części Republiki Demokratycznego Konga. Pomoc będzie świadczona przez miejscową organizację charytatywną oraz polskich misjonarzy. Celem jest poprawa standardu życia najbardziej potrzebujących Kongijek i Kongijczyków.

logo_Kongo Telemadecyzją Zarządu
program zakończony :-( 

KongoTelema4

LUCHA – grupa kongijskich aktywistek


 w roku 2019
program wsparli Ludzie Pięknych Serc:
pozyskano 25 zł

(stan na 28.02.2019 r.)

 

Klaudia – Niwka

* źródło:
https://www.bbc.com/news/world-africa-13367277
https://www.cbsnews.com/news/48-women-raped-every-hour-in-congo-study-finds
https://www.bbc.com/news/world-africa-42345705
https://www.irishtimes.com/news/world/africa/congo-war-48-women-raped-every-hour-at-height-of-conflict-1.2629444
https://www.theguardian.com/world/2011/may/12/48-women-raped-hour-congo