Książki, które spełniły marzenia

ksiazki1

Zawsze marzyłam o książkach dla dzieci, lecz nie wiedziałam w jaki sposób mogę je nabyć jako pomoc dla nauczycielek, jak również dla dzieci – pisze do fundacji s. Helena Nalepa ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

Pracuję w Ghanie od 1992 roku a wiec 25 lat. Z wykształcenia jestem przedszkolanką i cały czas od wstąpienia do Zgromadzenia pracuję z przedszkolakami. U nas, tu w Ghanie, jest bardzo trudno dostać jakiekolwiek książki dla dzieci. Po prostu ich nie ma. Zawsze modliłam się do mojej patronki, by mnie wspomagała w nabyciu książek dla dzieci w języku angielskim. Jakaż to była ogromna radość kiedy ks. Mariusz Pacula SVD, który przyjechał do Tamale, zapytał mnie czy potrzebuję książek dla dzieci, bo właśnie otrzymał paczki z książkami od Fundacji DZIECI AFRYKI. Ja aż podskoczyłam z radości i powiedziałam, że chętnie  je przyjmę – wszystkie!

ksiazki2Jestem wdzięczna ks. Mariuszowi, że pomyślał o mojej misji i dzieciach w Tamale (…) Kiedy książki zawiozłam do przedszkola to zarówno nauczycielki jak i dzieci bardzo się ucieszyły. Zrobiłam bardzo dużo zdjęć z dziećmi jak trzymają książki, ale pewnego dnia przed świętami Bożego Narodzenia komuś bardzo spodobał się mój aparat fotograficzny i zabrał go razem z innymi dokumentami i telefonem komórkowym. Wszystkie zdjęcia, które miałam w aparacie zniknęły na zawsze. To spowodowało, że nie mogłam od razu do Was napisać. Przeżyłam to bardzo. Nie miałam też aparatu, by zrobić na nowo zdjęcia. Nie mogłam dłużej czekać i w końcu  pożyczyłam aparat od naszych sióstr z Accry i zrobiłam kilka zdjęć. Wybaczcie wiec, że tak długo musieliście czekać na podziękowanie za książki. Odkąd je otrzymałam nie przestaję modlić się za Was, za Wasze hojne serca, za wzbudzenie uśmiechu i przyniesieniu tyle radości dla naszego przedszkola. Wiedzcie też, że dzieci także modliły się za Was i za Wasze rodziny. Niech te kilka zdjęć i moje nieudolne słowa będą wyrazem naszej ogromnej wdzięczności za Wasze dary, za książki.

z wdzięcznością i modlitwą
sr. Helena Nalepa FMM,
misjonarka z Ghany

a fundacja bardzo dziękuje polskiemu Darczyńcy z Wielkiej Brytanii :-)

ksiazki5ksiazki3ksiazki6

ksiazki7

s. Helena Nalepa z podopiecznymi w Tamale