Kupmy betoniarkę

… zbudujmy przyszłość Petera

 

betoniarka1

20 listopada obchodziliśmy Dzień Industrializacji Afryki. Święto to zostało ustanowione w 1989 roku przez ONZ i ma na celu mobilizowanie społeczności międzynarodowej do podejmowania działań na rzecz rozwoju przemysłowego Afryki.

mapa_inkubatorWłaśnie w tym czasie nasz fundacyjny Inkubator Przedsiębiorczości zainaugurował swój pierwszy projekt i rozpoczął zbiórkę funduszy na zakup… betoniarki! Będzie ona służyć Peterowi, młodemu niesłyszącemu mężczyźnie, który zajmuje się wyrobem cegieł ze sprzedaży których się utrzymuje (cegły zrobione przez Petera – patrz zdj. tytułowe).

Obecny Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon zaznaczył, że Afryka nie powinna być dłużej wykorzystywana. Powinna być równym partnerem w biznesie, a nie pozostawać poza marginesem światowej przedsiębiorczości. Ban Ki-moon mówił również, że powinno się położyć większy nacisk na szkolenia i edukację kobiet oraz młodzieży, dając w ten sposób Afryce realną szansę na zrównoważony rozwój.

Inkubator Przedsiębiorczości Fundacji Dzieci Afryki pragnie wspierać tych, którzy swoją pracą chcą osiągnąć samodzielność. Pierwsze kroki w biznesie są zawsze trudne, dlatego Inkubator ma na celu zaspokojenie tych potrzeb, które stanowią największą trudność.

Peter, nasz nowy podopieczny z północno-wschodniej Namibii, dopiero rozpoczyna swoją przygodę z biznesem. Wspiera go Moses Musukubili – manager lokalnego projektu pomocowego dla najbiedniejszych dzieci oraz misjonarka s. Lucy Mazurkiewicz – ze zgromadzenia Sióstr Marylek, pracująca na misji w Katima Mulilo, która korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, służy Peterowi radą.

Teraz to czego Peterowi najbardziej potrzeba to betoniarka, by usprawnić jego pracę a koszt jej zakupu wynosi 19.000 NAD (ok. 5.400 zł). Przez pierwsze dwa lata będzie ona własnością Fundacji, oddaną Peterowi w bezpłatną dzierżawę. Jednak nie chcemy, aby nasza pomoc polegała na zwykłym dawaniu, dlatego oczekujemy, że część zarobionych ze sprzedaży cegieł pieniędzy będzie przekazywana na wsparcie projektu dożywiania dzieci prowadzonego przez Mosesa.

UPRZEJMIE INFORMUJEMY,
że uwzględniając środki zgromadzone w funduszu
INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
oraz pozyskane w ramach akcji BETONIARKA DLA PETERA
udało się zebrać całą potrzebną kwotę

Serdecznie dziękujemy za wsparcie projektu!

 

zapraszamy na profil FB
Inkubator Przedsiębiorczości Afrykańskiej

betoniarka2

s. Lucy Mazurkiewicz i Moses Musukubili