Laptop dla Paula

akcja zakończona

laptop350Niezwykle utalentowany młody mężczyzna o jasno sprecyzowanych planach na przyszłość, który chce zostać pielęgniarzem i pomagać innym. Postanowienie to powziął już we wczesnym dzieciństwie, kiedy to był naocznym świadkiem narodzin swojej siostry, w trakcie których jego mama dosłownie otarła się o śmierć.

O tym, że chłopak jest naprawdę wyjątkowy mieliśmy okazję przekonać się naocznie, odwiedzając go w jego rodzinnej wiosce. Duże wrażenie zrobiły na nas także jego wyniki w nauce – szkołę średnią ukończył bowiem z celującymi ocenami. paul2Postanowiliśmy więc włączyć Paula Tamanja Nyabini do fundacyjnego programu Bilet do Świata oraz zorganizować zbiórkę na jego rzecz za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl. Dzięki temu mógł kontynuować wymarzone studia. Ukończył już ich drugi rok, podczas którego oprócz zajęć teoretycznych na uczelni, odbył praktyki w terenie, wśród wiejskiej społeczności na północy Ghany. Opatrywał rany, przyjmował pacjentów i sprawdzał ich podstawowe parametry życiowe. Składał też wizyty domowe.

Teraz Paul jest po egzaminach (które – jak twierdzi – bardzo dobrze mu poszły) i z optymizmem czeka na wyniki. Te są zaś opóźnione, ponieważ z powodu wybuchu epidemii koronawirusa w kraju zamknięto wszystkie szkoły. Martwi się jednak, czy jego zdolności i zapał do pracy nie zostaną w dużym stopniu zaprzepaszczone, a wykształcenie niekompletne. Powód: brak komputera. Koniecznego do pisania prac i samodzielnego zdobywania wiedzy (zwłaszcza teraz, gdy na uczelni zajęć nie ma).

paul3Nie możemy pozwolić, by jego obawy stały się faktem. Apelujemy więc do Ludzi Pięknych Serc o wsparcie Paula i sfinansowanie zakupu tak potrzebnego mu laptopa. Na Waszej hojności skorzysta nie tylko on sam, ale też potrzebujący pomocy medyczno-pielęgniarskiej Ghańczycy – biedni, niedożywieni, mało na choroby odporni.

Chciałbym prosić moich darczyńców, by pomogli mi zdobyć przenośny komputer, dzięki któremu będę mógł podnosić swój poziom i odrabiać zadane przez uczelnie prace. W Ghanie cena laptopa wynosi od GHS 2000.00 do około GHS 4000.00. Alternatywnym rozwiązaniem byłoby przekazanie używanego sprzętu. Będę bardzo wdzięczny za udzielone mi wsparcie.

Druga opcja pomocy nie jest obecnie możliwa do zrealizowania z powodu ograniczeń podróżowania i wysyłania paczek zagranicznych. Pozostaje wyłącznie zbiórka na zakup laptopa. Minimalny koszt zakupu w przeliczeniu to 1.700 zł, jeśli uda się zebrać większą sumę, to będzie można zakupić nieco lepszy, wydajniejszy sprzęt (do 3.200 zł).

DZIĘKUJEMY PIĘKNIE
za pomoc w zebraniu środków na laptop dla Paula :-)

paul1


akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc :-)
mamy już 2.280

/stan na dz. 05.06.2020 r./

Agnieszka – Sławno
anonim
Beata – Myślenice
Dorota (dotpay)
Iwona (dotpay)
Justyna (dotpay)
Karolina (dotpay)
Krystian (dotpay)
Magdalena – Wieleń
Maria – Szczecin
Piotr – Ostrołęka
Radosław – Piaseczno
Stefan – Wadowice Dolne
Teresa – Warszawa

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.