Listy z Afryki za promyki

llisty1_350

„Słońcem, które świeci nad nami jest uśmiech dzieci. Jego promyki ogrzewają nasze serca, bo nic nie daje tyle ciepła, co ich radość” – tymi słowami rozpoczyna się ostatni akapit tekstu opisującego projekt –  Promyki dla Afryki. Dziś promyki dziecięcej radości wracają do nas wraz z listami, które otrzymaliśmy od uczniów w Kiruddu.

Zacznijmy jednak od początku. Wraz z nadejściem 2018 roku zainicjowaliśmy projekt, którego celem jest wyposażenie szkoły w Kiruddu (Uganda) w elektryczność. Na półwyspie Kojja nie ma jej, ludzie żyją bez prądu, bez perspektyw. W planach mamy jednak postawienie małej „elektrowni” fotowoltaicznej, składającej się z czterech paneli o łącznej mocy 1000 Wp oraz wyposażenie szkoły w odpowiednie multimedia, niezbędne do rzetelnej edukacji dzieci.

Każda darowizna przekazana na wsparcie projektu (koszt ok. 20.200 PLN), to promyk wysłany do Kiruddu. Promyk, dzięki któremu dzieci będą mogły cieszyć się elektrycznością.

Ale tym razem to dzieci sprawiły nam niespodziankę. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt listów z podziękowaniami, w których uczniowie dzielą się radością, jaką dała im nowa szkoła wybudowana przez naszą fundację (drugi z trzech budynków został właśnie oddany do użytku).

Szybko podjęliśmy decyzję, aby podzielić się tymi listami, przekazując dziecięcą radość, tym którzy zechcą ich poznać, przesłać swój promyk dla szkoły oraz sprawić od siebie niespodziankę autorowi listu.

Jak to z robić? To proste!

Aby otrzymać list ze zdjęciem ucznia należy wpłacić datek na kwotę nie mniejszą niż 50 PLN z tytułem przelewu „U5 – Promyki dla Afryki – list od ucznia” oraz wyposażyć ucznia w piórnik.

informacje uzupełniające:
– jedna darowizna upoważnia do otrzymania jednego listu
– list ze zdjęciem ucznia wysyłamy do Darczyńcy w terminie 14 dni
– akcja trwa do końca kwietnia lub do wyczerpania puli listów
– piórniki należy przekazać do siedziby fundacji, najpóźniej do 30 maja (można dołączyć od siebie list, zdjęcie)
– w lipcu przedstawiciele fundacji osobiście wręczą piórniki dzieciom
– dokumentacja fotograficzna zostanie opublikowana na stronie fundacji

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję, która da dzieciom szkołę z prawdziwego zdarzenia, otwierając im drogę do edukacji na wyższym poziomie. Natomiast każdy z Darczyńców może stać się posiadaczem tych pięknych listów, które przeniosą Go do dziecięcego świata, pełnego uśmiechu, niewinności, wyzutego ze schematów i stereotypów, niemającego żadnych granic, jak dziecięca wyobraźnia.

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: U5– Promyki dla Afryki – list od ucznia

 

Wyniki akcji można śledzić w zakładce projektu:
U5

listy2