Ludzie Tonga dziękują

tonga350Właśnie mija rok programu „Adopcja Serca” w Nkhata Bay. Ileż zmieniło się w życiu malawijskich dzieci? Dom Jedno Serce rozwija się. Ludzie Tonga dziękują polskim pięknym sercom za solidarność z ubogimi – pisze do fundacji Dorota Pichowicz – wolontariuszka Tonga Heritage i partner fundacji.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz,
jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż”
Janusz Korczak


Drogi Rodzicu – człowieku o dobrym sercu!

Pragniemy wyrazić wdzięczność za okazane zaufanie oraz opiekę duchową, wsparcie finansowe i materialne dla naszych dzieci Tonga w roku 2018/2019. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zrealizować wiele projektów na rzecz Tonga; dzieci, młodzieży i ich ubogich rodzin.

Razem z Fundacją DZIECI AFRYKI tworzymy projekt Adopcja Serca. Odbyły się dwie edycje programu „Mleko ratuje życie„, gdzie wspieramy nowonarodzone dzieci mlekiem w proszku. Zespół Tonga Heritage zorganizował dwie wycieczki wyjazdowe dla dzieci. Kontynuujemy projekt MATERAC DLA DZIECKA, gdzie wsparliśmy do tej pory kilkadziesiąt rodzin materacami, moskitierami, latarkami. Dzięki wsparciu, które dociera do nas z Polski, wsparliśmy setki ludzi z plemienia Tonga akcesoriami gospodarstwa domowego. Za co, z najcieplejszego serca, dziękujemy. Wdzięczność wyrażona uśmiechem, pogodą ducha i radością.

tongadziekuja3Drogi Rodzicu, czy wiesz o tym, ze projekt „Adopcja Serca” w Nkhata Bay jest realizowany w dużej mierze dzięki Tobie? W projekcie uczestniczy trzydziestu podopiecznych. Na co dzień zespół Tonga Heritage pracuje rzetelnie i z pasją nad rozwojem indywidualnym każdego dziecka. A są to dzieci w wieku od trzeciego do piętnastego roku życia. Pracujemy z nimi w małych grupach, często indywidualnie. To dzieci z ubogich rodzin Tonga, są wśród nich sieroty. Trzysta razy w okresie ostatniego roku zorganizowaliśmy popołudniowe zajęcia artystyczno-edukacyjne, podczas których dzieci otrzymały jedzenie. „Adopcja Serca” w Nkhata Bay to innowacyjny, wspaniały program, który tworzymy wspólnie z Tobą. Naszym przewodnim hasłem jest JEDEN DLA WSZYSTKICH – WSZYSCY DLA JEDNEGO, w grupie siła.

Odwiedziliśmy szkoły, do których uczęszczają nasi podopieczni i wysyłamy Ci wyniki semestralne. Proszę pamiętaj, że nasze dzieci pochodzą z wielodzietnych, patologicznych, często z powodu braku pomocy, zaniedbanych materialnie i rozwojowo rodzin. tongadziekuja1Zespół Tonga Heritage troszczy się o rodziny naszych podopiecznych. Staramy się wspierać regularnie najbardziej potrzebujących. I tu Twoje dobre serce jest nam potrzebne, bo tylko razem możemy to kontynuować.

Zapraszamy do zorganizowania i wysłania bezpośrednio do Twojego dziecka paczki z prezentami (szczegóły na plakacie).

Cały zespół Tonga Heritage najserdeczniej pozdrawia z najcieplejszego serca Afryki. Jesteśmy dumni, ze siła polskości jednej rodziny tworzy cudowne rzeczy w bliskiej sercem Malawi.

Przygotowaliśmy dla Ciebie film o naszych działaniach. Prosimy pochwal się nim wśród swoich najbliższych przyjaciół. Polecaj nasze dzieło. Działajmy pozytywnie i razem. Jest dużo do zrobienia.


Jeszcze raz dziękujemy za każdą dobroć otrzymaną prosto z Polski. Jesteście wspaniali i o pięknych sercach. Bogu chwała.

z wyrazami szacunku
Dorota Pichowicz z zespołem Tonga Heritage

tongadziekuja2