Ludzkie tsunami

Ludzkie tsunami

VII misja Okulistów dla Afryki!

Tanzania – kolejny kraj nad Jeziorem Wiktorii, do którego dotrą z misją „Okuliści dla Afryki”!

Już 1 listopada br. ambasadorka Fundacji DZIECI AFRYKI – dr n. med. Iwona Filipecka wyrusza w VII już misję organizowaną przez Klinikę OKULUS w ramach akcji Okuliści dla Afryki. Pomysłodawczyni wraz ze swoimi współpracownikami i przyjaciółmi – optometrystką Agnieszką Lembowicz i dyrektorem Kliniki Krzysztofem Machą będą tym razem pomagać w Tanzanii. Jedziemy do Kiabakari, miejscowości leżącej w północnej części kraju, gdzie od ponad 25 lat prowadzi działalność misyjną ks. Wojciech Kościelniak. Po raz pierwszy w tej miejscowości będą okuliści, dlatego ks. Wojtek przewiduje „ludzkie tsunami”, które przejdzie przez przychodnię. Zapisy na wizyty rozpoczęły się przed kilkoma tygodniami!!!

tsunami2Razem z Fundacją DZIECI AFRYKI zebraliśmy kilka tysięcy okularów i część z nich trafi do potrzebujących w Kiabakari. Dzięki Fundacji również zakupiony został w ubiegłym roku sprzęt do badania wad refrakcji u dzieci i dorosłych, wykorzystywany w misjach okulistów. Poza badaniami dorosłych w planach mamy przebadanie około 200 dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Kiabakari.

W organizacji przyjazdu i przebiegu badań wolontariuszom pomaga także Fundacja KIABAKARI.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia do naszej wspólnej pomocy i śledzenia akcji „Okuliści dla Afryki”. Jak?

Aby pomóc wystarczy przyłączyć się do zbiórki pieniędzy na leki, które będziemy wykorzystywać w trakcie wyjazdu do leczenia ubogich mieszkańców Afryki, dzieci i dorosłych. Prosimy o wpłatę na konto Fundacji Dzieci Afryki z dopiskiem „Okuliści dla Afryki”.

Fundacja DZIECI AFRYKI
Al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
nr konta: 78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
D2 – Okuliści dla Afryki

 

https://www.facebook.com/OkulisciDlaAfryki

http://okuliscidlaafryki.pl/

tsunami5

Agnieszka Lembowicz (Uganda 2015)