Mabel rozpoczyna trzeci rok studiów

maebel18.1Rok akademicki rozpoczyna się za kilka dni i będę już studentką 3. roku pedagogiki, sama w to nie mogę uwierzyć – pisze do fundacji Mabel Boaten. Moje ogólne odczucia z bycia studentką Uniwersytetu w Winnebie są bardzo dobre, jakkolwiek nie pozbawione sporych wyzwań.

Największym wyzwaniem na tą chwilę są podręczniki, które powinny być dostarczone o czasie przez władze uczelni. Niestety z przyczyn od nas nie zależnych, często dostajemy je z dużym opóźnieniem co czyni naszą naukę dużo trudniejszą, a ze względu na to, iż jestem studentką studiów zaocznych, głównie uczę się z podręczników. Poza tym jestem naprawdę szczęśliwa, że mogę uczyć się pod okiem profesjonalistów, którzy przykładają wszelkich starań byśmy stali się dobrze wykwalifikowaną kadrą nauczycielską.

Tego lata, podczas przerwy semestralnej, miałam okazje po raz pierwszy w życiu udać się w podróż na północ Ghany, to prawie 13 godz. jazdy autokarem. Północ kraju jest zupełnie różna od południa, gdzie spędziłam znaczną część swojego życia. Odwiedziłam kilka ciekawych miejsc jak np. Plemię Dagomba blisko Kumasi, Centrum Artystyczne w Sirigu blisko granicy z Burkina Faso, gdzie własnoręcznie plotłam koszyki z trzciny, czy w warsztacie ceramicznym wykonywałam gliniane garnki, charakterystyczne dla tego regionu. Niesamowite doświadczenie. Na koniec wyprawy udałam się do Narodowego Parku Mole, gdzie po raz pierwszy w życiu widziałam dzikie zwierzęta słonie, antylopy etc.

mabel18.3W ostatnim tygodniu wakacji uczestniczyłam w tygodniowych półkoloniach dla dzieci, które organizowała zaprzyjaźniona fundacja z Elminy. Akomapa team organizuje co tygodniowe zajęcia z tańca afrykańskiego i gry na bębnach dla dzieci z wioski. W półkoloniach uczestniczyło ponad 20 dzieci. W ciągu tego czasu zaangażowaliśmy młodzież w przeróżne projekty, były zajęcia z edukacji globalnej, troski o środowisko, poznawaliśmy popularne zawody, odwiedziliśmy lokalny szpital i komisariat policji. Dzieciaki miały fenomenalny czas. Moje umiejętności pracy z dziećmi w różnym wieku, dzielenie się wiedzą czy organizacja zajęć kreatywnych są niebywale pomocne dzięki kompetencjom jakie zyskałam w trakcie moich studiów, a które są ufundowane dzięki Waszemu wsparciu.

Jestem ogromnie wdzięczna za Waszą hojność, regularność i wielkie serce, dzięki którym już wkrótce będę mogła stać się w pełni wykwalifikowanym nauczycielem.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego i raz jeszcze bardzo dziękuje.

z pozdrowieniami,
Mabel Boaten

mabel18.2Ty też możesz pomóc spełnić marzenia tej ambitnej dziewczyny :-)
Bilet do Świata dla Mabel