Mabel studiuje i poznaje świat dziecka

mabel350Być nauczycielem w Afryce to marzenie milionów młodych Afrykańczyków. Nauczyciel cieszy się dużym prestiżem społecznym, szacunkiem rodziców, autorytetem wśród dzieci i młodzieży. Większość kandydatów do zawodu nauczycielskiego nie stać na kosztowne studnia pedagogiczne. Efektem tego jest żenująco niski poziom nauczania zwłaszcza w szkołach wiejskich, w których większość nauczycieli nie ma matury!

Od kilku lat Fundacja Dzieci Afryki, na wniosek Start From Ghana Foundation, finansuje młodej i bardzo ambitnej dziewczynie studnia pedagogiczne. W tym miesiącu Mabel Boateng rozpoczęła ostatni rok nauki, jest szczęśliwa i bardzo wdzięczna za wsparcie jakie dociera do niej z Polski. Napisała też krótki list, który polecamy Waszej uwadze:

mabel2„Jestem zaszczycona mogąc pisać do Was ponownie. Dla tych, którzy wspierają mnie przez ostatnie kilka lat, chce wyrazić moją ogromną wdzięczność, że jesteście ze mną w tej podróży.

Sprawiliście, że moje największe marzenie staje się rzeczywistością. Nigdy nie sądziłam, że będę w stanie podjąć edukację na uczelni wyższej i to jeszcze w kierunki edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ale dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu jestem w stanie to osiągnąć.

W przyszłym roku na przełomie czerwca/lipca 2020 r. Ukończę I stopień studiów na Uniwersytecie w Winnebie na kierunku nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne. Jestem wdzięczna i ogromnie podekscytowana.

Kilka tygodni temu miałam szansę uczestniczyć w warsztatach organizowanych w Janusz Korczak Day Care Center prowadzonych przez trenerów z Wielkiej Brytanii a dotyczących wartości przekazywanych w nauczaniu wczesnoszkolnym, co jest obszarem mojego dużego zainteresowania. Warsztaty wzmocniły moje kompetencje i wzbogaciły doświadczenie w zakresie lepszego rozumienia świata dziecka. Był to intensywny kurs, gdzie przez tydzień uczestniczyliśmy w trzygodzinnych wykładach na temat rozwoju dziecka, a w ciągu dnia, pod bacznym okiem trenerów, mogliśmy zaaplikować treści w życie. Bardzo ważny dla mnie czas.

Realizowanie kursu na Uniwersytecie z zakresu edukacji wczesnoszkolnej pomogło mi zrozumieć, jak wielkie znaczenie ma wpływ edukacji na przyszłe pokolenia i rozwój w życiu dziecka.

Moje marzenie o byciu nauczycielem staje się rzeczywistością, z głębi serce chce podziękować każdemu kto w jakimkolwiek stopniu przyczynił się do tego, że w przyszłym roku ukończę swój kurs. Nigdy słowa nie wyrażą w pełni jak wielką szansę mi podarowaliście. Dziękuje bardzo”.

Mabel Boateng

To dzięki Tobie jej marzenie staje się rzeczywistością :-) Dziękujemy!

Fundacja DZIECI AFRYKI
Al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: „G3 – Bilet do Świata dla Mabel”

mabel1