misjonarka w Siemiatyczach

misjonarka w Siemiatyczach

Dnia 27 maja 2015 r. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Siemiatyczach odbyło się spotkanie z misjonarką pracującą w Kamerunie. Siostra Immakulata Faustynowicz gościła u nas już po raz trzeci. Podczas rozmowy z dziećmi i młodzieżą dziękowała społeczności szkoły za dotychczasową pomoc materialną okazywaną dzieciom z sierocińca, który prowadzi.

Misjonarka opowiadała o trudnej sytuacji rówieśników w Afryce oraz o konkretnych działaniach misjonarzy opiekujących się najbiedniejszymi. Osobiście potwierdziła, jak ważna jest pomoc płynąca od ludzi dobrej woli i ile radości może sprawić każdy dar.

Duże zainteresowanie wzbudziły przywiezione przez Siostrę zabawki zrobione własnoręcznie przez dzieci z Kamerunu. Całość przekazu została ubogacona ciekawym filmem. Nie zabrakło też licznych pytań ze strony naszych słuchaczy, na które Siostra cierpliwie odpowiadała. Na koniec Misjonarka zachęciła uczniów do podarowania kolorowych ołówków z gumką dla kolegów z Afryki, które dla nich są cennym skarbem.

W imieniu wszystkich uczestników spotkania serdeczne podziękowanie, Siostrze Misjonarce, złożyły dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego.

Barbara Oleksiuk

siemiatycze2