MISJONERA 2019

misjonera2019_350Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się 1o lat temu… Robert Noga i Paweł Werakso – koledzy z dzieciństwa, w styczniu 2009 roku wyruszyli po raz pierwszy wspólnie do Kamerunu, by odwiedzić znajomą misjonarkę, zobaczyć Pigmejów, przeżyć przygodę życia. Ta podróż poruszyła ich serca, odmieniła życie, powołała fundację.

Dzieci Afryki to organizacja non profit, która zrzesza ludzi z pasją pomagania. Założyciele u progu każdego nowego roku organizują MISJONERĘ – wyprawę z misją pomocy i sprawiania radości ubogim dzieciom. Stały się one wyznacznikiem działań fundacji. Najbliższa wyprawa rozpocznie się już za kilka dni i zaprowadzi Założycieli Dzieci Afryki w  miejsca, do których od kilkunastu miesięcy dociera pomoc od Ludzi Pięknych Serc z Polski.

misjonera2019_3Na początku stycznia Paweł Werakso, któremu będzie towarzyszył Marek Girowski, odwiedzi podopiecznych Domu Jedno Serce w Nkhata Bay (Malawi). Placówkę dla sierot i dzieci z ubogich rodzin prowadzi lokalna organizacja Tonga Heritage Band wraz z polską wolontariuszką Dorotą Pichowicz. Zanim jednak podróżnicy z misją dotrą nad brzeg trzeciego co do wielkości jeziora afrykańskiego Niasa, podarują uczniom w RPA, Lesotho i Suazi piórniki pozyskane w ramach zbiórki „Piórniki do Afryki„.

misjonera2019_8Pod koniec stycznia Robert Noga, w pierwszym etapie swojej podróży, odwiedzi uczniów wyspy Deepi oraz położonej w środku buszu wioski Jeremiah (Zambia). Obie szkółki reaktywowała Anna Lasocka – salwatoriańska misjonarka świecka. Dla tych niezwykle biednych dzieci, z okazji 10-tej rocznicy pierwszej wspólnej wyprawy Założycieli, fundacja zamierza zorganizować niezwykłą przygodę, którą z pewnością zapamiętają do końca życia. W zależności od zebranych funduszy dzieci udadzą się na trzydniową wycieczkę autokarową nad Wodospady Wiktorii lub jednodniową do Resortu z atrakcjami dla dzieci.

misjonera2019_7Podczas drugiego etapu podróży, na początku lutego, do Roberta dołączy Paweł. Założyciele odwiedzą uczniów szkoły Dorze (Etiopia). Na szczytach gór otaczających Arba Minch fundacja, we współpracy z Tsehaiem Bogale, buduje trzecią już szkołę Dzieci Afryki, która zostanie oddana do użytku w 10-tą rocznicę powstania i działalności fundacji (wiosna 2019).

W każdym kraju, który odwiedzą fundacyjni podróżnicy „z misją”, dzieci otrzymają podarunki  ze świąteczno-noworocznej akcji „Paczka dla dzieciaczka„.

Radość dzieci ze szklaku MISJONERY 2019 może być też Twoim udziałem :-)

Jak każdego roku liczymy na hojność Ludzi Pięknych Serc, którzy pomogą wywoływać uśmiech na twarzach ubogich afrykańskich dzieci, doświadczyć przez nich niezapomnianych chwil beztroskiego dzieciństwa oraz spróbować spełnić marzenia o poznawaniu świata… Bo wszystkie dzieci nasze są :-)

Z przykrością zawiadamiamy, iż z przyczyn niezależnych od fundacji II etap MISJONERY 2019 w Zambii został odwołany

mapa2_2019Dziękujemy za Twój dar Serca:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M2 – MISJONERA 2019


misjonera2019_2


każdy Darczyńca* otrzyma pocztówkę z MISJONERY
podpisaną przez szczęśliwych uczestników wycieczki
/na adres z przelewu lub podany w tytule wpłaty/
 ..
mamy już 1.000 zł /stan na 22.01.2019/
akcję
wsparli Ludzie Pięknych Serc:

Anna – Warszawa
Barbara – Gubin
Beata – Myślenice
Dariusz – Katoowice
Małgorzata – Neple
Maria i Łucja – Dobra
Natalia – Sulejówek
Stefan – Wadowice Dolne

*przy wpłacie min. 50 zł