MISJONERA 2020

misjonera2020.350Jubileuszowa wyprawa z misją pomocy i sprawiania radości ubogim dzieciom rozpocznie się 7 lutego 2020 r. i potrwa 15 dni. Po raz dziesiąty fundacyjni „podróżnicy z misją” wyruszą do Afryki, by zorganizować Dzień Dziecka w miejscach, do których dociera pomoc fundacji.

misjonera2020aTegoroczna wyprawa odbędzie się w południowej części Afryki i zaprowadzi przedstawicieli fundacji do Namibii i Angoli. W ekipie misjonerskiej weźmie udział Robert Noga – współzałożyciel fundacji i uczestnik wszytskich dotychczasowych MISJONER, Iwona Kreczmańska – z Zarządu, dla której będzie to czwarta wyprawa fundacyjna, ale pierwsza misjonerska oraz Grażyna Pol – wolontariuszka misyjna, po raz pierwszy w Afryce.

misjonera2020.4NAMIBIĘ założyciele fundacji odwiedzili wspólnie po raz pierwszy w roku 2012. Rozpoczęli wówczas współpracę z polskimi misjonarkami ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus w Katima Mulilo na rzecz dzieci niepełnosprawnych fizycznie. Dla podopiecznych „Cheshire Home” zorganizowali m.in. rejs po rzece Zambezi (druga misjonera).

W planach tegorocznej wyprawy jest m.in. przekazanie trzech tabletów z oprogramowaniem do komunikacji alternatywnej AAC (zakupionych ze środków 1% podatku) dla trójki niemówiących wychowanków wraz z przeszkoleniem nauczycieli ze szkół w Katima Mulilo. Komunikacja wspomagająca i alternatywna AAC nie jest jeszcze znana w Namibii. Zatem szkolenie prowadzone przez Grażynę, w imieniu Fundacji Dzieci Afryki, będzie pionierskim w kraju. Ponadto dzieciom przekazane zostaną artykuły z MARKETU DZIECI AFRYKI: taśmy do kineziotapingu, piórniki, t-shirty oraz opaski odblaskowe – serdecznie zachęcamy do zakupów dla dzieci niepełnosprawnych w Katima Mulilo :-)

misjonera2020.3ANGOLA po raz pierwszy wpisuje się w plan fundacyjnych wypraw. Wprawdzie w latach 2017/2018 we współpracy z Małgosią Zawacką – wolontariuszką misyjną, fundacja wspierała dzieci ulicy z Ana Jeto w Luanie to jednak wcześniej przedstawiciele fundacji nie mieli okazji odwiedzić państwa położonego w południowo-zachodniej Afryce. Okazja nadarzyła się jesienią 2019 roku kiedy to Łukasz Jaroszek zwrócił się do Dzieci Afryki z apelem o pomoc dla sierocińca w Luandzie, a fundacja rozważała w tym czasie południowo-afrykański kierunek MISJONERY.

„Mieszkam tutaj na stałe razem z moją żoną Graci. Mimo, że prowadzimy firmę i udzielamy się charytatywnie nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Pomagamy wielu sierocińcom, jednak jeden zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ nie jest w żaden sposób dofinansowywany przez żadną organizację ani instytucję państwową. Sytuacja w nim jest dość katastrofalna. Brak podstawowych środków, czystej pościeli i sanitariatów…”

Krótka, bo zaledwie trzydniowa wizyta w stolicy Angoli, ma na celu odwiedzenie opisanego sierocińca w dzielnicy Zango 3 dla blisko 100 dzieci oraz zapoznanie się z aktualnymi potrzebami placówki i rozważenie możliwości podjęcia współpracy.

misjonera2020.2Punktem kulminacyjnym każdej MISJONERY jest zorganizowanie najpiękniejszego Dnia Dziecka dla jej dziecięcych uczestników. Tym razem będą nimi niepełnosprawni młodzi Namibijczycy oraz osieroceni młodzi Angolczycy. Pragnienia i marzenia dzieci fundacyjni „podróżnicy z misją” poznają dopiero na miejscu w lutym. Wówczas, w oparciu o budżet MISJONERY 2020, zaplanują możliwe do zrealizowania atrakcje. Ale już dziś apelują do Ludzi Pięknych Serc o duchowe przyłączenie się do ekipy misjonerskiej oraz materialną pomoc zapewniającą dzieciom niezapomniane wrażenia, szczęście i radość. Minimalny budżet to 5.000 zł.

PIĘKNIE DZIĘKUJEMY za każdy DAR SERCA:

Fundacja DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: M2 – MISJONERA 2020 

Tak jak każdego roku do osób, które wsparły MISJONERĘ kwotą przynajmniej 50 zł, zostanie wysłana pocztówka z Afryki z podpisami wdzięcznych dziecięcych uczestników :-)

Dorośli uczestnicy wyprawy misjonerskiej tradycyjnie koszt biletów lotniczych, transport i pobyt w Afryce pokrywają ze środków własnych.

misjonera2020.1


duchowo do ekipy MISJONERY 2020
dołączyli
Ludzie Pięknych Serc, przekazując 8.265

(stan na 31.01.2020 r.)

Agnieszka – Jelenia Góra
Agnieszka – Szczecin
Antonina – Słubice
Beata – Myślenice
Dariusz – Katowice
Justyna – Korczew
Katarzyna – Górowo Iławieckie
Konrad – Laskowa
Maria – Poznań
Marlena – Warszawa
Marta – Poznań
Mirosław – Radłów
Parafia św. Jadwigi – Mokobody
Rafał – Warszawa
Renata – Tarnowskie Góry
Teresa – Warszawa
Zuzanna – Warszawa

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.