Mój kolega z Buluby

konkurs350Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym „Mój kolega z Buluby” pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, Fundacji Redemptoris Missio oraz Fundacji Dzieci Afryki.

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci Pani Doktor Wandy Błeńskiej, lekarki misjonarki, a w szczególności Jej działalności skierowanej na pomoc ludziom chorym na trąd w Ugandzie, w mieście Buluba.

Uczestnicy konkursu – uczniowie poznają także realia życia ich rówieśników w Ugandzie, borykających się na co dzień z wieloma problemami, jak ubóstwo czy brak dostępu do edukacji. Dowiadują się w jaki sposób są traktowani ludzie chorzy na trąd oraz co może być „współczesnym” trądem dla ludzi żyjących w Polsce.

Konkurs porusza zatem temat wykluczenia i marginalizacji społecznej.

Dzieci poznają postać dr Wandy Błeńskiej oraz życie codzienne ich rówieśników w Ugandzie. Uczniowie na podstawie zdobytej wiedzy przygotowują prace plastyczne, które powinny przedstawiać realizację hasła Konkursu: „Mój kolega z Buluby”. Organizator pozostawia Uczestnikom Konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej. Praca jednak musi być bezpośrednio związana z tematem Konkursu.

Prace konkursowe przyjmowane są w terminie do 4 października 2019 r. Należy je wyslać na adres organizatora:

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Bolesława Krzywoustego
os. Piastowskie 27, 61-149 Poznań

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny na stronie http://www.sp3poznan.pl/

konkurs1