Nie możemy sobie pozwolić na czekanie

glod350Szacuje się, że 67 tysięcy dzieci w regionie Afryki Subsaharyjskiej jest zagrożonych śmiercią z powodu skrajnego głodu, przed końcem roku 2020, w związku z ograniczeniami dotyczącymi COVID-19. Dane zaczerpnięte z The Lancet wskazują, że średnio 426 dzieci dziennie jest zagrożonych śmiercią, chyba że zostaną podjęte pilne działania w regionie.

Brak bezpieczeństwa żywnościowego jest wynikiem serii klęsk, które wystąpiły w tym roku w niektórych częściach kontynentu; od powodzi, szarańczy, wzrostu cen żywności po wysiedlenia.

Wpływ COVID-19 ma swój negatywy wpływ. Sparaliżował gospodarki wielu krajów, zniszczył źródła utrzymania milionów mieszkańców, sprawił że żywność i usługi zdrowotne stały się zbyt drogie lub w ogóle niedostępne. Na początku roku szacowano, że COVID-19 zwiększy ubóstwo w Afryce Subsaharyjskiej o 23 procent. Szacuje się, że 433 miliony ludzi w całej Afryce będzie niedożywionych do 2030 roku.

glod2Z każdym dniem do szpitali i ośrodków zdrowia przybywa coraz więcej dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. „I wiemy, że jesteśmy dopiero na początku tej smutnej drogi” – powiedział Ian Vale, dyrektor regionalny ds. Ratowania Dzieci w Afryce Wschodniej i Południowej.

Gdy szpitale się zapełnią, będzie za późno. Kryzys żywnościowy może zabić dziesiątki tysięcy dzieci, jeśli nie otrzymają natychmiastowej pomocy humanitarnej. Nie możemy sobie pozwolić na czekanie – dodał Vale.

Tydzień przed Światowym Dniem Walki z Głodem, który obchodzimy co roku 16 października, Komitet Noblowski przyznał Pokojową Nagrodę Nobla Światowemu Programowi Żywnościowemu ONZ. Wspaniale, że działania międzynarodowej organizacji pozarządowej zostały zauważone i nagłośnione. Jak podkreśliła przewodnicząca Norweskiego Komitetu Noblowskiego Berit Reiss-Andersen Światowy Program Żywnościowy został doceniony „za swoją pracę na rzecz zwalczania głodu i wkład w możliwość zaistnienia pokoju na obszarach objętych konfliktem„.

A jak Ty możesz walczyć z zawstydzającym świat głodem?

PODARUJ POSIŁEK UCZNIOWI w szkole Dzieci Afryki, TERAZ…

glod1

źródło:
www.aa.com.tr

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.