Niewidomi czekają na dom

niewidomi350Pomagamy skazanym na życie wzdłuż rzeki Lim, gdzie pewien gatunek much rzecznych od lat atakuje mieszkańców wiosek. Pasożyt z grupy O. volvulus, po ugryzieniu człowieka, uszkadza jego nerw wzrokowy, doprowadzając do tzw. choroby rzecznej.

Od roku 2018 Fundacja Dzieci Afryki, we współpracy z s. Elizą Michalak – pasterzanką, misjonarką w Republice Środkowoafrykańskiej, prowadzi program pomocy „Domy dla niewidomych znad Lim„.

Do tej pory, z pomocą Ludzi Pięknych Serc, sfinansowaliśmy budowę 10 domów :-)

Aktualnie zbieramy środki finansowe na budowę kolejnych trzech domów oraz remont dachu czwartego. Całkowity koszt projektu wynosi 10.400 zł, z czego 36% środków jest już zabezpieczonych. Do zrealizowania celu potrzebujemy 6.650 zł.

przedstawiamy niewidomych oczekujących na pomoc w roku 2020

pierwszy beneficjent:

niewidomi1Pan Andrzej Belatnia – niewidomy z Tuga, małej wioski położonej 5 km od Ngaounday. Ma 50 lat, od 25 lat jest niewidomy. Mieszka w małym zniszczonym domku z żoną i czwórką dzieci w wieku szkolnym. Utrzymują się z pracy na roli. Uprawiają maniok, proso, fasolkę. Część plonów przeznaczają na jedzenie dla siebie a część sprzedają, by kupić sobie ubrania, sprzęt domowy (czyli garnek do przygotowania posiłku, kubki). Żyją bardzo skromnie. Są dobrymi rolnikami. Zwykle mydło to dla nich rarytas. Od dwóch lat proszą o pomoc w budowie domu. Teraz kolej przyszła na nich. Dach domu jest już tak zniszczony, że po kolejnej porze deszczowej pewnie się zapadnie. Jak i cały dom. Ich wkład własny w pomoc domu to zorganizowanie kamieni pod budowę fundamentów. Zobaczymy jak sobie poradzą, kamienie będą zbierać sami z dziećmi. Planujemy, aby powierzenia ich domu wynosiła 7 x 5 metrów. Taki dom będzie miał dwa pokoje i duży salon. To wystarczający dom, by swobodnie mogła zamieszkać w nim jego rodzina.

niewidomi2

Pięknie dziękujemy za każdą podarowaną cegiełkę :-)

FUNDACJA DZIECI AFRYKI
al. Zjednoczenia 13, 01-829 Warszawa
78 2490 0005 0000 4600 9165 1606
tytuł: SA7 – niewidomi czekają na dom

Beautiful Earth - South Africa and Madagascar


akcję wsparli Ludzie Pięknych Serc :-)
mamy już 770

/stan na dz. 10.07.2020 r./

Aleksandra – dotpay
Joanna – Kielce
Marek – Poznań
Maria – dotpay
Mariusz – dotpay
Paulina – Sochaczew
Robert – Warszawa
Tadeusz – Kraków

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.