O misji w Bouar na spotkaniu wolontariuszy

O misji w Bouar na spotkaniu wolontariuszy

Zgodnie z naszą tradycją w drugą sobotę miesiąca, 10 października, odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy Fundacji DZIECI AFRYKI. Data zbiegła się z rocznicą pierwszego spotkania sprzed dwóch lat – 12.10 2013 r. Tak, od tamtej chwili, gdy Gosia Kałun zorganizowała pierwsze spotkanie minęło już dwa lata! W tym czasie wiele się wydarzyło, wiele projektów zrealizowaliśmy, wiele też nowych rozpoczęliśmy i mamy nadzieję, na ich szybkie ukończenie.

Powitaliśmy nowych wolontariuszy. Cieszy to, że nasza fundacyjna rodzina, ze spotkania na spotkanie, powiększa się. Ania Adamczyk poprowadziła spotkanie jak zawsze w sposób profesjonalny, zachęcając wszystkich do podjęcia nowych wyzwań, a Robert Noga - nakreślił zadania na nadchodzące miesiące.

wolontariat.10.3W drugiej części, pasterzanka s. Renata Grzegorczyk - misjonarka z Republiki Środkowoafrykańskiej, opowiedziała nam o strasznych chwilach rebelii w 2013 roku, kiedy to na misji w Bouar schronienie znalazło w sumie około 6 tysięcy osób. To właśnie na tej misji, pod okiem siostry Reni, powstało ognisko skupiające najbiedniejsze dzieci, często osierocone, pozbawione troski swoich najbliższych. Właśnie tam znajdują schronienie, odrobinę miłości i chwile beztroskiego dzieciństwa. Przychodzą, by poznać tajniki szycia, haftowania, a także pisania i czytania. W czasie spotkania adopcyjni rodzice z programu „Adopcji Serca” mogli bezpośrednio u siostry zasięgnąć informacji o swoich podopiecznych, a także odnaleźć ich na zdjęciach i filmach pokazanych podczas prezentacji.

Jak zwykle rozmowom w kuluarach nie było końca.

Następne spotkanie już niedługo. Zapraszamy!

Ewa Winiarska

wolontariat.10.4