O Nas

ZAŁOŻYCIELE:
Robert Noga, Napoleon Werakso, Paweł Werakso


RADA

pawel11Paweł Werakso – Przewodniczący (Poznań)

Globtroter, właściciel prywatnej firmy. „Ludzie często zadają podobnie brzmiące pytanie – Dlaczego Afryka?… przemierzając niemalże cały świat właśnie tutaj spotkałem najbardziej skrajną nędzę a zarazem najwięcej szczerego ciepła. To uczy pokory i szacunku…”

kasia1Katarzyna Piotrowiak – Tyc – Sekretarz (Choszczno)

Nauczycielka w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie. „W swojej pracy spotykam się z młodzieżą, którą pragnę uwrażliwić na ludzką biedę i krzywdę. Na co dzień wychowuję trzy wspaniałe córki. Cierpliwa i pogodna osoba. Miła i kochana mama, która rozumie potrzeby innych ludzi”.

Mariusz Smmariuszelkowski – Członek (Poznań)

Technik kryminalistyki, podróżnik. „Z racji wykonywanego zawodu w życiu codziennym spotykam się z przemocą i okrucieństwem, jednak to czego doświadczyłem w trakcie poznawania egzystencji ludzi Czarnego Lądu uświadomiło mnie, że każdy dzień to walka o przetrwanie.

foto_aniaAnna Goworowska – Członek (Warszawa)

Zawodowo związana z marketingiem, dziennikarstwem i szkoleniami. Prywatnie pełna spontanicznych pomysłów podróżniczka między kontynentami, osoba patrząca pozytywnie na świat, wierząca, że chcieć to móc. „Zawsze uważałam, że nawet drobne, ale szczere gesty w kierunku innej osoby mogą dać wsparcie, wywołać uśmiech lub zmotywować do działania. Afryka zawsze była dla mnie szczególnym miejscem, które chciałam wspierać. Dlatego właśnie współpracuję z fundacją.”

darek_tuleja1dr Dariusz Tuleja – Członek (Koło)

Lekarz okulista. Pracuje w swoim gabinecie. „Robię to co lubię, dlatego praca zawodowa, mimo iż zajmuje dużo czasu, sprawia mi przyjemność. Uwielbiam też podróże. Dzięki Iwonie Filipeckiej zaangażowałem się w akcję „Okuliści dla Afryki” a potem we współpracę z Fundacją „Dzieci Afryki”. W czasie wyjazdów poznałem wspaniałych i niezwykłych ludzi – misjonarzy, poznałem też jak biednie i w jak trudnych warunkach żyją mieszkańcy Afryki. Uważam, że najważniejsza jest pomoc dzieciom, stworzenie im warunków do edukacji, do rozwoju, do lepszego życia. Mogę to zrobić pomagając tym, którzy źle widzą”.


ZARZĄD

robert1

Robert Noga – Prezes (Warszawa)

Pedagog specjalny, wychowawca młodzieży, podróżnik. „Ubóstwo Afrykanów budzi we mnie pokorę, ich naturalna radość wyzwala energię a wdzięczność motywację podejmowania trudu. Wierzę, że dziś obdarowani oddadzą otrzymane dobro swoim dzieciom i krajowi a Świat stanie się odrobinę piękniejszy”.

SONY DSC

Elżbieta Wolska – Sekretarz (Wyględy k. Leszna)

Z zawodu nauczyciel, na co dzień pracuje z młodzieżą dotkniętą różnego rodzaju niepełnosprawnością. „Nikt nie jest samotną wyspą, uważam, że nawet najdrobniejsze gesty życzliwości mają ogromne znaczenie, a dobro, które czynimy powraca…”

Tteresaeresa Stachowicz – Janke – Członek, rzecznik prasowy, szefowa wolontariatu (Warszawa)

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, obecnie pracownik administracji. Kontynent afrykański, dzieci oraz niesienie pomocy mam w sercu – stąd wolontariat w Fundacji DZIECI AFRYKI.  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak. Jestem niepoprawną optymistką i marzycielką. Z radością łączę swoje pasje, podróże i fotografię.

Iwona_150Iwona Kreczmańska – Członek (Warszawa)

Z wykształcenia ekonomista, absolwentka SGH w Warszawie. Zawodowo związana z branżą reklamową. Kiedy myślę o Afryce moje serce zaczyna bić szybciej. To miejsce, które daje mi siłę i energię do działania. Czas tu płynie wolniej, ludzie żyją bliżej natury i mają zupełnie inne, jakże przyziemne priorytety. Razi tu bieda, brak dostępu do wody pitnej, opieki medycznej i edukacji. Często to niewyobrażalnie trudne i biedne życie. Tu zrodziła się moja pasja, której nie zamieniłabym na żadną inną. Tą pasją jest pomaganie dzieciom, danie im szansy na normalne, bardziej godne życie.

beata

Beata Warzecha – Litwa – Honorowy Członek, współtwórczyni fundacji (Myślenice)

Pielęgniarka pracująca w szpitalu w Myślenicach. „Od zawsze porusza mnie ból i cierpienie dzieci. Na ich twarzyczkach podziwiam malującą się szczerą i nieopisaną radość z życia, mimo wszystko. Tak pięknie potrafią cieszyć się każdym dniem i drobiazgiem, który otrzymują! Na co dzień jestem mamą dwojga dzieci”.


napoleon

+Śp. Napoleon Werakso – współzałożyciel (03.10.1921 – 23.06.2016)

Emerytowany księgowy w wieku 88 lat dołączył do założycieli Fundacji DZIECI AFRYKI. W swojej autobiograficznej książce „Ewangeliczny Pielgrzym” napisał: „W moim życiu były dni radości, szczęścia i dumy, ale też chwile straszne. Bóg obdarzył mnie siłą, abym mógł przeżyć te tragiczne dni, dał moc przetrwania mroków cierpień i rozczarowań. Nadzieja nie opuszczała mnie. Dziś pozostało tylko echo tamtych wydarzeń i smutek, i żal. Jestem człowiekiem sumienia”. CZYTAJ


PRACOWNICY

dzesi1_150Dżesika Haręzga - sekretarz biura

Pochodzi z okolic Przemyśla, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje nauki o rodzinie na UKSW. Jej pasją są podróże, przyroda, bieganie, siłownia oraz kolekcjonowanie pamiątek i wspomnień. Czyta dużo książek o tematyce religijnej i przygodowej. Marzy o wyjeździe do Etiopii. Praca w fundacji daje jej wiele radości i satysfakcji. „Żeby zmieniać świat na lepszy, powinniśmy najpierw zaczynać od siebie i dawać miłość, dobroć i cenny czas innym. To naprawdę jest możliwe! Warto podjąć ten trud dzielenia się sobą z innymi, warto od siebie wymagać!”

AMBASADOROWIE (w tym LEKARZE)