O Nas

ZAŁOŻYCIELE:
Robert Noga, Napoleon Werakso, Paweł Werakso


RADA

pawel11Paweł Werakso – Przewodniczący (Poznań)

Globtroter, właściciel prywatnej firmy. „Ludzie często zadają podobnie brzmiące pytanie – Dlaczego Afryka?… przemierzając niemalże cały świat właśnie tutaj spotkałem najbardziej skrajną nędzę a zarazem najwięcej szczerego ciepła. To uczy pokory i szacunku…”

kasia1Katarzyna Piotrowiak – Tyc – Sekretarz (Choszczno)

Nauczycielka w Zespole Szkół Nr 1 w Choszcznie. „W swojej pracy spotykam się z młodzieżą, którą pragnę uwrażliwić na ludzką biedę i krzywdę. Na co dzień wychowuję trzy wspaniałe córki. Cierpliwa i pogodna osoba. Miła i kochana mama, która rozumie potrzeby innych ludzi”.

Mariusz Smmariuszelkowski – Członek (Poznań)

Technik kryminalistyki, podróżnik. „Z racji wykonywanego zawodu w życiu codziennym spotykam się z przemocą i okrucieństwem, jednak to czego doświadczyłem w trakcie poznawania egzystencji ludzi Czarnego Lądu uświadomiło mnie, że każdy dzień to walka o przetrwanie.


ZARZĄD

robert1

Robert Noga – Prezes (Warszawa)

Pedagog specjalny, wychowawca młodzieży, podróżnik. „Ubóstwo Afrykanów budzi we mnie pokorę, ich naturalna radość wyzwala energię a wdzięczność motywację podejmowania trudu. Wierzę, że dziś obdarowani oddadzą otrzymane dobro swoim dzieciom i krajowi a Świat stanie się odrobinę piękniejszy”.

SONY DSC

Elżbieta Wolska – Sekretarz (Wyględy k. Leszna)

Z zawodu nauczyciel, na co dzień pracuje z młodzieżą dotkniętą różnego rodzaju niepełnosprawnością. „Nikt nie jest samotną wyspą, uważam, że nawet najdrobniejsze gesty życzliwości mają ogromne znaczenie, a dobro, które czynimy powraca…”

gosia13.4Małgorzata Kałun – Skarbnik, koordynator programów opieki, ds. rozwoju przedsiębiorczości w Afryce, pomocy dla Cheshire Home w Namibii (Warszawa)

Z wykształcenia fizjoterapeutka, zawodowo związana ze środowiskiem medycznym i badaniami klinicznymi. Rodowita warszawianka, ale… „w sercu od dawna mam Afrykę. Nigdy nie godziłam się na rzeczy, które wypadało robić a które nie do końca mnie przekonywały, dlatego długo szukałam swojego miejsca na świecie… i myślę, że to jeszcze nie koniec moich poszukiwań”.

foto_aniaAnna Goworowska – Członek, public relations, koordynator programów edukacyjnych w Ghanie (Warszawa)

Zawodowo związana z marketingiem, dziennikarstwem i szkoleniami. Prywatnie pełna spontanicznych pomysłów podróżniczka między kontynentami, osoba patrząca pozytywnie na świat, wierząca, że chcieć to móc. „Zawsze uważałam, że nawet drobne, ale szczere gesty w kierunku innej osoby mogą dać wsparcie, wywołać uśmiech lub zmotywować do działania. Afryka zawsze była dla mnie szczególnym miejscem, które chciałam wspierać. Dlatego właśnie współpracuję z fundacją.”

Tteresaeresa Stachowicz – Członek, szefowa wolontariatu, koordynator pomocy dla ośrodka zdrowia w Djouth w Kamerunie (Warszawa)

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, obecnie pracownik administracji. Kontynent afrykański, dzieci oraz niesienie pomocy mam w sercu – stąd wolontariat w Fundacji DZIECI AFRYKI.  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak. Jestem niepoprawną optymistką i marzycielką. Z radością łączę swoje pasje, podróże i fotografię.

beata

Beata Warzecha – Litwa – Honorowy Członek, współtwórczyni fundacji (Myślenice)

Pielęgniarka pracująca w szpitalu w Myślenicach. „Od zawsze porusza mnie ból i cierpienie dzieci. Na ich twarzyczkach podziwiam malującą się szczerą i nieopisaną radość z życia, mimo wszystko. Tak pięknie potrafią cieszyć się każdym dniem i drobiazgiem, który otrzymują! Na co dzień jestem mamą dwojga dzieci”.


napoleon

+Śp. Napoleon Werakso – współzałożyciel (03.10.1921 – 23.06.2016)

Emerytowany księgowy w wieku 88 lat dołączył do założycieli Fundacji DZIECI AFRYKI. W swojej autobiograficznej książce „Ewangeliczny Pielgrzym” napisał: „W moim życiu były dni radości, szczęścia i dumy, ale też chwile straszne. Bóg obdarzył mnie siłą, abym mógł przeżyć te tragiczne dni, dał moc przetrwania mroków cierpień i rozczarowań. Nadzieja nie opuszczała mnie. Dziś pozostało tylko echo tamtych wydarzeń i smutek, i żal. Jestem człowiekiem sumienia”. CZYTAJ


PRACOWNICY

dzesi1_150Dżesika Haręzga - sekretarz biura

Pochodzi z okolic Przemyśla, ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie studiuje nauki o rodzinie na UKSW. Jej pasją są podróże, przyroda, bieganie, siłownia oraz kolekcjonowanie pamiątek i wspomnień. Czyta dużo książek o tematyce religijnej i przygodowej. Marzy o wyjeździe do Etiopii. Praca w fundacji daje jej wiele radości i satysfakcji. „Żeby zmieniać świat na lepszy, powinniśmy najpierw zaczynać od siebie i dawać miłość, dobroć i cenny czas innym. To naprawdę jest możliwe! Warto podjąć ten trud dzielenia się sobą z innymi, warto od siebie wymagać!”

AMBASADOROWIE (w tym LEKARZE)