Obchody Dnia Adopcji Serca w Warszawie

obchody15 września 2018 r. po raz drugi, z inicjatywy Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI, w Kościele katolickim był obchodzony Dzień Adopcji Serca w różnych miastach Polski, także w Czechach, na Słowacji i w krajach misyjnych.

Fundacja Dzieci Afryki wzięła udział w obchodach tego dnia w Warszawie. Spotkanie zorganizowane zostało przez Sekretariat Misyjny Jeevodaya. Fundację reprezentowały: Iwona Kreczmańska - członek Zarządu, Dżesika Haręzga - koordynator programów opieki indywidualnej oraz Anna Gawdzik – wolontariuszka i „adopcyjna mama”.

obchody2Na początku obchodów, w kaplicy domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Marsa 61, odprawiono Mszę św. dziękczynną za 25 lat Adopcji Serca Jeevodaya celebrowaną przez ks. Przemysława Krawca, ks. Romana Rusinka SAC – opiekuna duchowego Pallotyńskiej Adopcji Serca oraz ks. Zbigniewa Pawłowskiego SAC – długoletniego misjonarza i kustosza sanktuarium Matki Bożej w Kibeho (Rwanda). W kazaniu ks. Przemysław zwrócił uwagę na fakt, że Dzieło Adopcji Serca jest bardzo potrzebne, służy wielu potrzebującym, ale też warto pamiętać o tym, by pomagający nie przypisywali sobie szczególnych zasług, ale by pokornie ofiarowali swoją pracę na rzecz ubogich, aby nie szukali sławy i poklasku, bo nie to w pomaganiu jest najważniejsze.

Następnie zaprezentowano działalność Sekretariatu Jeevodaya oraz innych organizacji prowadzących Adopcję. Działalność Fundacji Dzieci Afryki przedstawiła Iwona Kreczmańska. Zaproszeni goście obejrzeli również krótki film ilustrujący działalność Dzieci Afryki w różnych obszarach pomocy humanitarnej.

Na zakończenie wszyscy zebrani spotkali się w ogrodzie przy siedzibie Sekretariatu, aby przy hinduskim poczęstunku porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i  świętować ten ważny dzień.

Bardzo dziękujemy Sekretariatowi Misyjnemu Jeevodaya za sprawną organizację wydarzenia, a także wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim Darczyńcom podejmującym trud Adopcji Serca, życząc wytrwałości i wszelkiej pomyślności.

Dżesika Haręzga

obchody3