Oklej świat dzieci z Cheshire Home

oklej1

Niepełnosprawne fizycznie dzieci z ośrodka rehabilitacji w Katima Mulilo czekają na Twoją pomoc. Wiedza ich terapeutów to nie wszystko – bez profesjonalnego zaplecza technicznego, rehabilitacja nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Specjalne taśmy do kinesiotapingu oddziałują m.in. na mięśnie i stawy, przynosząc dobre rezultaty i przyspieszając terapię. W Namibii są one jednak niedostępne.

Kto pamięta akcję „Pokoloruj świat dzieci z Cheshire Home”? Podczas jej trwania na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych misjonarek z placówki w Katima Mulilo wpłynęło ponad 2.000 zł, które zostały przeznaczone na dofinansowanie zakupu stołu rehabilitacyjnego Bobath.

oklej3Taka forma pomocy świadczona dzieciom niepełnosprawnym jest najlepsza – im więcej profesjonalnego sprzętu, tym większe możliwości mają terapeuci, którzy na co dzień pracują z dziećmi. Dlatego nasze działania pomocowe na rzecz placówki w Katima Mulilo skupiają się głównie na wyposażaniu ośrodka, aby terapia była jak najbardziej efektywna.

Dziś ruszamy z kolejną akcją – oklej świat dzieci z Cheshire Home. A oklejamy go… taśmą do kinesiotapingu!

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna z szerokim spectrum zastosowania. Polega na aplikacji na ciało w ściśle określony sposób specjalnych taśm strukturą zbliżonych do ludzkiej skóry. Ich działanie oparte jest na bezpośrednim oddziaływaniu na skórę i znajdujące się tam receptory bólu oraz czucia głębokiego. Wpływa też na mięśnie, stawy czy układ limfatyczny.

Kinesiotaping można z powodzeniem stosować w ortopedii, neurologii, pediatrii, medycynie sportowej i wielu innych. Jest rewelacyjnym uzupełnieniem terapii, który ma tę wielką zaletę, że działa 24h/dobę!

oklej2Wodoodporne aplikacje utrzymują się na ciele ok 3 – 5 dni, co sprawia, że ta metoda daje naprawdę dobre rezultaty terapeutyczne. Jedna rolka, przy założeniu, że w ośrodku jest 30 dzieci (na pewno nie wszystkie korzystają z tej metody), może starczyć na ok. 2 tygodnie. Mało…

Dodatkowym problemem jest fakt, że w Namibii taśmy do kinesiotapingu są… niedostępne.

Dlatego dziś liczymy na odruch serca – Twojego serca! Dobra jakościowo taśma to cena ok. 35 zł.

Oklej z nami świat dzieci z Cheshire Home – zapewnij im dostęp do rehabilitacji, która pomoże im uzyskać sprawność w największym możliwym stopniu.

KUPUJĘ TAŚMĘ

produkt_dla_afryki_taśmawięcej o Cheshire Home – czytaj