Opieka i dożywianie

www_opiekaBieda w państwach afrykańskich jest faktem. Mieszkańcy wielu krajów borykają się z trudną sytuacją i koniecznością codziennej walki o zaspokojenie podstawowych potrzeb własnych i swoich najbliższych. Najbardziej cierpią dzieci. Każdego dnia umiera ich aż 12 tysięcy nie ukończywszy 5 roku życia. Umierają po cichu… z głodu i chorób.

Lista problemów kontynentu jest długa: niedożywienie i głód, niedostateczna opieka zdrowotna i choroby, analfabetyzm, korupcja, wojny czy ogromne zadłużenie. Afryka jest najuboższym kontynentem świata, o najniższym dochodzie narodowym w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Z drugiej strony Afryka to kontynent możliwości, ma dużo złota, diamentów, ropy naftowej, rud miedzi czy żelaza. Jednak mimo tego, problem głodu i ubóstwa pozostaje ogromnym.

Czarny Ląd od wielu lat nie może podnieść się z dna nędzy. Jest ogarnięty wojnami domowymi, suszami, kolejnymi coraz groźniejszymi epidemiami. Od stuleci świat krzywdził Afrykę, przymykał oczy, zatykał uszy, milczał. A przecież świat to także ja i Ty.

Na pewno możemy pomóc setkom dzieci, ubogim rodzinom, ofiarom gwałtów i przemocy, chorym oraz starcom. We współpracy z misjonarzami i afrykańskimi partnerami zapraszamy do zapoznania się z fundacyjnymi formami pomocy:

Osierocone dzieci Burundi
BURUNDI

Dzieci Mbaikoro
CZAD

Ubogie dzieci Dorze
ETIOPIA

Dzieci Grand Cess
LIBERIA

Domowy sierociniec Mamy Helene
KAMERUN

Centrum Dziecka w Yaounde
KAMERUN

Sierociniec w Ayos
KAMERUN

Nasza klasa Tonga
MALAWI

Sani z serca Afryki
REP. ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA

Osierocone dzieci Rugango
RWANDA

Dożywianie dzieci:

Fasolka na głód
BURUNDI

Mleko ratuje życie
różne kraje

Miseczka ryżu   /   Podaruj posiłek (od 12 października 2020)
różne kraje

 Inne:

Gnani – wioska czarownic
GHANA